Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Кукла БЕБЕТО ХАЈДИ со очи што се затвораат, 42 cm (со звуци) - Llorens

  Бренд: Llorens Dolls
  За возраст од 3 години и понатаму │ Кукла со ексклузивен дизајн и реалистчни детали ● Со флексибилни зглобови ● Хајди е новороденче што плаче и вика мама и тато ако и го стиснете на стомачето и нејзините очи се отвораат и затвораат ● Спакувана во ексклузивна кутија за подарок
  Шифра: 8426265740406
  Достапност: На залиха
  ден 5.580,00
  i h
  Бесплатна испорака
  Датум на испорака: 1-3 работни дена

  Куклата Хајди е слатко и весело бебе, облечено во бела облека со розови детали и симпатични дизајни, а на главата има модерна капа. Розовото ќебе со затворање со машна и качулка е совршено за малите родители да го заспијат своето бебе без премногу мака. Куклата е придружена со серија забавни додатоци кои ги прошируваат можностите за игра.

  Нејзините раце, нозе и глава се направени од винил пријатен на допир, а нејзиниот стомак е изработен од текстил со меко полнење.

  Покрај тоа, оваа играчка има и звучен механизам во внатрешноста на текстилното тело (со вклучени батерии) благодарение на што плаче и вика мама и тато кога ќе се притисне на стомакот. За да ја смирите треба само да ја искористите плишаната играчка или цуцлата!

  Во исто време, Мими има флексибилни зглобови, што и овозможува да седи во која било положба што децата ќе ја стават.

  Оваа кукла доаѓа во украсна кутија, што ја прави идеален подарок.

  Големина: 42 cm

  Материјал: Главата, рацете и нозете се направени од винил, а телото е од текстил

   


  Llorens е престижна марка на висококвалитетни и рачно изработени кукли, со голема посветеност на деталите, затоа и децата и колекционерите ја ценат убавината на овие преслатки модели. Llorens е еден од најиновативните и најмодерните производители на пазарот, со постојан развој на портфолиото. Овие кукли се целосно дизајнирани и произведени во Шпанија, од материјали со врвен квалитет.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *