Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Klein

  Наскоро!

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Докторски комплет - Klein

  Докторски комплет - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа целосно опремена докторска чанта, е секогаш прирака кога е потребна помош ● Со топломерот, стетоскопот, отоскопот и другите инструменти, плишените играчки и куклите ќе добијат соодветен третман ● Кутијата и инструментите се специјално дизајнирани да одговараат на детските раце ● Помага во развојот на емпатијата, социјалните вештини и во ублажувањето на стравот од одење на лекар ● Произведено во Германија ● Димензии: 28 cm x 9,5 cm x 22 cm
  ден 1.570,00
  Слика на Braun – Комплет за правење фризури, со електричен фен - Klein

  Braun – Комплет за правење фризури, со електричен фен - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ На малите стилисти апсолутно ќе им се допадне оваа убава фризерска кутија ● Комплетот содржи многу додатоци, вклучувајќи огледало, чешел, четка, стегачи и штипки за коса и многу повеќе ● Малиот фен дува ладен воздух, така што децата ќе можат безбедно да им прават фризури на своите кукли и да ја развиваат креативноста низ игра ● Потребна е 1 x R6-AA батерија (не се испорачува со комплетот) ● Големина: 27.5 cm x 11 cm x 22.2 cm
  ден 2.290,00
  Слика на Weber – Скара премиум - Klein

  Weber – Скара премиум - Klein

  За деца на возраст од 3 години па нагоре | Оваа скара е совршена играчка за забава на отворено и имитација на возрасните - има дури и куп јаглен на батерии со светлина и звук (Потребни батерии: 3 x R03 AAA, не се испорачуваат со производот) ● За „подготовката“ на вкусна скара на робусната решетка, во комплетот се вклучени стек, риба и зеленчук ● Купот јаглен со светлосни и звучни ефекти се активира со играчката во вид на запалка ● Малите љубители на скара можат да ги користат клештите за да ја превртуваат храната на решетката, развивајќи ги своите моторни вештини преку игра ● Произведено во Германија I Димензии: 40 cm x 32 cm x 53 cm
  ден 3.350,00
  Слика на Bosch - Голема кутија со алати и електрична дупчалка - Klein

  Bosch - Голема кутија со алати и електрична дупчалка - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа кутија содржи висококвалитетни и лесни за држење алатки кои се специјално дизајнирани да одговараат на детските раце ● Децата можат да ги користат чеканот, пилата и клучот за да прават работи со завртки, клинци и плочки од дрво (сите вклучени во комплетот) ● Врв на овој комплет е моќната дупчалка со ротирачка бургија, реални звуци и симулирани искри (светлина) ● Димензии: 32 cm x 8 cm x 29 cm ● Потребни батерии: 2 x R6-AA (Не се испорачуваат со комплетот)
  ден 2.950,00
  Слика на Bosch - Камион конструктор со кутија со алати и електричен шрафцигер Иксолино - Klein

  Bosch - Камион конструктор со кутија со алати и електричен шрафцигер Иксолино - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој монтажен камион, ниедна желба на малите дизајнери не останува неисполнета ● Натоварен е со стабилна кутија со алат и со компоненти, коишто можат да бидат навртувани и конструирани како што ќе посака детето ● Комплетот содржи безжичен шрафцигер Иксолино од Bosch ● Со шрафцигерот кој работи на батерии, сите завртки може брзо да се навртуваат и одвртуваат ● Со овој комплет детската соба ќе се претвори во механичарска работилница со многу можни комбинации, коишто зависат само од детската имагинација и креативност ● Потребни се 2 x R 03-AAA батерии (не се испорачуваат со комплетот)
  ден 3.450,00
  Слика на Bosch - Куфер ГРАН ПРИ, со електричен шрафцигер Иксолино, Klein

  Bosch - Куфер ГРАН ПРИ, со електричен шрафцигер Иксолино, Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој куфер со алат и тркачка кола од Bosch, малите љубители на трки ќе можат да направат свој кул тркачки автомобил ● Во куферот има тркачки автомобил кој чека да се расклопи на 10 дела и да се изгради повторно со безжичен шрафцигер ● Со шрафцигерот кој работи на батерии, сите завртки може брзо да се навртуваат и одвртуваат - па дури и да се осветлуваат ● Механичарска работилница на патека за трки во средината на детската соба - ова е можно со овој куфер, како и игривото тренирање на моторичките вештини и техничкото разбирање ● Димензии: 32 cm x 26 cm x 9 cm ● Потребни батерии: 2 x R03-AAA (Не се испорачуваат со комплетот)
  ден 2.570,00
  Слика на Bosch Car Service - Катен паркинг со 5 нивоа - Klein

  Bosch Car Service - Катен паркинг со 5 нивоа - Klein

  Со тркачки рампи со две ленти за возбудлива трка меѓу два брзи автомобили, оваа Bosch катна гаража е остварување на сонот за младите љубители на автомобили и на трките. Лифтот ги носи автомобилите (кои се вклучени во комплетот) до петтиот кат, од каде што тие имаат совршена стартна позиција за трка. Кога ќе се спуштат на пониско ниво, автомобилите може да се полнат со бензин и да се мијат во сервисниот центар. Висококвалитетниот катен паркинг во кул дизајнот на Bosch Car Service ја развива детската креативност и просторно размислување и ориентација. Димензии: 55 cm x 55 cm x 85 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре
  ден 4.590,00
  Слика на Bosch Garden – Косилка за тревник - Klein

  Bosch Garden – Косилка за тревник - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со светла и звук на вистинска Bosch Rotak косилка ● Со отстранлива корпа за трева ● Цврста, стабилна и безбедна ● Произведена во Германија
  ден 2.790,00
  Слика на Bosch Garden – Професионална градинарска кутија со 6 алати - Klein

  Bosch Garden – Професионална градинарска кутија со 6 алати - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Цврста и стабилна градинарска кутија за деца со додатоци ● За садење цвеќиња, зеленчук, или за секакви други работи низ градината ● Со убава канта за полевање и безбедни градинарски ножици ● Учествувањето во активностите во градината не е само забава за децата туку и корисна и едукативна активност во природата
  ден 1.950,00
  Слика на Bosch Голема работилница со 150 елементи - Klein

  Bosch Голема работилница со 150 елементи - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа работна маса има сè што може да им треба на малите мајстори ● Совршено е опремена со шлем, заштитни очила, штитници за уши, ракавици, многу алатки и многу додатоци ● Комплетот содржи безжичен шрафцигер Bosch со звучни и светлосни ефекти ● Со шрафцигерот кој работи на батерии, сите завртки може брзо да се навртуваат и одвртуваат ● Со овој комплет детската соба ќе се претвори во механичарска работилница со многу можни комбинации, коишто зависат само од детската имагинација и креативност ● Произведено во Германија ● Големина: 62 cm x 42 cm x 100 cm ● Потребни се 2 x R03, 3 x R6-AA батерии (не се испорачуваат со комплетот)
  ден 9.890,00
  Слика на Bosch Пегла- Klein

  Bosch Пегла- Klein

  Пеглата играчка е верна реплика на вистинската метална пегла на Bosch. Едноставно наполнете го резервоарот со вода и испрскајте ги алиштата. Цврстото железо не се загрева, па децата можат многу да се забавуваат со неа. Со репликата-играчката, децата учат за обврските на возрасните додека играат, а во исто време ги тренираат своите моторни вештини и имагинацијата...... Димензии: 17 cm x 75 cm x 95 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе години....
  ден 1.090,00
  Слика на Bosch Кујна Модерен стил - Klein

  Bosch Кујна Модерен стил - Klein

  Кујна за детски игри со бројни опции за игра и многу додатоци. Препорачана возраст: од 3 години па нагоре
  ден 7.590,00
  Слика на Сообраќајни знаци - 5 парчиња - Klein

  Сообраќајни знаци - 5 парчиња - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Користете го овој комплет сообраќајни знаци за да ги научите децата на важни правила за безбедноста на патиштата и сообраќајна сигнализација ● Произведено во Германија I Димензии приближно 25 cm x 25 cm x 73 cm
  ден 2.490,00
  Слика на Сообраќајни знаци - Klein

  Сообраќајни знаци - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 5 сообраќaјни знак со којшто цецата ќе научат важни правила за безбедноста на патиштата и за сообраќајна сигнализација ● Произведено во Германија I Димензии приближно 25 cm x 25 cm x 70 cm
  ден 2.430,00
  Слика на Семафор, 72 см - Klein

  Семафор, 72 см - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Играчките семафори им помагаат на децата да се подготват полесно справување со сообраќајот и можат да бидат многу корисни во периодот кога учат да возат велосипед, тротинет или трицикл ● Димензии: 27 cm x 12,5 cm x 72,5 cm I Потребни батерии: 4 x R6-AA (не се доставуваат со производот)
  ден 2.390,00
  Слика на CAT® МАСА ЗА ИГРАЊЕ со песок и вода - Klein

  CAT® МАСА ЗА ИГРАЊЕ со песок и вода - Klein

  Со оваа CAT® маса за играње со песок и вода, децата можат многу да се забавуваат копајќи ровови и градејќи брани. Kопач, камион кипер, 2 цевки, затворач за вода, мост и малку имагинација e сè што е потребно за да се создадат многу нови пејзажи. Силната и стабилна маса за играње е изработена од висококвалитетна пластика и лесно може да се исчисти темелно. Играњето со песок и вода им помага на малите градежни експерти да ги развијат своите моторни вештини, имагинација и креативност Димензии: 64 cm x 48 cm x 40 cm I Погоден за деца на возраст од 18 месеци па нагоре
  ден 4.790,00
  Слика на Cat® МЕГА ГРАДИЛИШТЕ за песок - Klein

  Cat® МЕГА ГРАДИЛИШТЕ за песок - Klein

  Ова градилиште во дизајнот на CAT® има сè - со сетот децата можат да градат брани по своја волја, да ја бранат и пренасочуваат водата и да создаваат и дизајнираат нови форми од песок. Со товарно воззило со тркала, кипер и гасеница, цевки, водни кули, мостови, столбови, децата можат да создадат цел свет со песочни јами или базени за веслање, идеални за играње надвор на свеж воздух. Исклучително стабилен сет за играње, како и неговите бројни додатоци направени се од висококвалитетна пластика, и истиот е погоден за деца и лесен за чистење, така што децата можат слободно да експериментираат со песок и вода во градината или на балконот. Играњето со песок и вода ги тренира моторните вештини, имагинацијата и креативноста на малите градители. Произведено во Германија I Димензии: 95 cm x 66 cm x 345 cm I Погоден за деца на возраст од 18 месеци и повеќе
  ден 4.990,00
  Слика на Cat® – Комплет КАМИОН СО АЛАТ 4 во 1- Klein

  Cat® – Комплет КАМИОН СО АЛАТ 4 во 1- Klein

  Без разлика дали е кул камион, товарно возило или транспортер за кутија со алатки што исто така функционира и како корито за превртување, ова возило е задолжително за секое градилиште. Приспособувањето на камионот да може да се употреби како градежно возило е возможно благодарение на шрафцигерот. Маневрирачкиот дампер и флексибилниот копач се секогаш подготвени да му помогнат на градежното возило да излезе ако е потребно. Со градежната играчка, децата ги развиваат своите моторни вештини и координација око-рака, како и нивната имагинација и креативност, благодарение на многуте можности за комбинирање. Погоден за деца од три години.
  ден 2.830,00
  Слика на Princes Coralie- СОФИЈА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Princes Coralie- СОФИЈА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Оваа стајлинг глава е совршена за мали фризери и шминкери - тие можат да ја четкаат, измијат и стилизираат нејзината долга коса како сакаат. Сјајот за усни, сенката за очи и руменилото се дерматолошки тестирани, а штипките и прамените коса се супер трендовски. Убавото лице може да се нашминка со боите од козметиката поставена во куќиштето во форма на срце, кои лесно се чистат. Со футрола за шминка во форма на срце, чешел, четка, рачки и штипки за коса, мониста и екстензии, децата можат да ги развијат своите моторни вештини и нивната креативност. Димензии: 23,5 cm x 13 cm x 27 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре
  ден 2.690,00
  Слика на Princes Coralie- МАРИЕЛА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Princes Coralie- МАРИЕЛА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Оваа стајлинг глава е совршена за мали фризери и шминкери - тие можат да ја четкаат, измијат и стилизираат нејзината долга коса како сакаат. Сјајот за усни, сенката за очи и руменилото се дерматолошки тестирани, а штипките и прамените коса се супер трендовски. Во четката за коса може да се стави и лична слика. За време на шминкањето, чешлањето и четкањето, прицврстувањето штипки и шноли за коса, децата ги усовршуваат моторните вештини и креативноста. Димензии: 23,5 cm x 13 cm x 27 cm I Погоден за деца на возраст од три и повеќе години
  ден 2.850,00
  Слика на Количка со додатоци за играње во песок - Klein

  Количка со додатоци за играње во песок - Klein

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Цврст и атрактивен комплет направен од рециклирана пластика ● Висок квалитет и долготрајна употреба ● Произведено во Германија
  ден 1.150,00
  Слика на Комплет за играње во песок ВОДЕН СВЕТ - Klein

  Комплет за играње во песок ВОДЕН СВЕТ - Klein

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Атрактивен комплет од 9 елементи направени од рециклирана пластика ● Висок квалитет и долготрајна употреба ● Произведено во Германија
  ден 750,00
  Слика на Комплет за играње во песок ЖИВОТИНСКИ СВЕТ - Klein

  Комплет за играње во песок ЖИВОТИНСКИ СВЕТ - Klein

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Атрактивен комплет од 9 елементи направени од рециклирана пластика ● Висок квалитет и долготрајна употреба ● Произведено во Германија
  ден 750,00
  Слика на Комплет за играње во песок СЛАДОЛЕД - Klein

  Комплет за играње во песок СЛАДОЛЕД - Klein

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Шарен комплет од 7 елементи ● Висок квалитет и долготрајна употреба ● Произведено во Германија
  ден 495,00
  Слика на Volvo Power Кипер - Klein

  Volvo Power Кипер - Klein

  Камионот што ќе ги воодушеви љубителите на отворено и градилиштa бидејќи може да се справи со секаков терен и секаков товар. Изработен е од висококвалитетна пластика, отпорен на временски услови, исклучително издржлив и затоа е идеален за игри во песок. Неговите тешки зглобови и широките гуми само чекаат децата да почнат практично со нивните активности на градилиштето. Товарот и растоварувањето на камионот и возењето од градилиште до урнатините ги развива детските моторни вештини, координацијата око-рака и имагинацијата. Димензии: 22 cm x 11 cm x 12 cm I Погоден за деца на возраст од три и повеќе години
  ден 690,00
  Слика на Кујна за плажа/пикник - Klein
  Слика на Baby Coralie Голем Сет за бањање со додатоци Кlein

  Baby Coralie Голем Сет за бањање со додатоци Кlein

  Големиот сет за бањање со додатоци вклучува када, нокшир, лигавче, пелена, риба, морска ѕвезда, термометар, тегла за крем и прашок, пакување памук, цуцла и чешел. Кадата е погодна за кукли високи до 50 сантиметри.| Децата го користат овој сет за играње улоги, тренирање на нивната емпатија, имагинација и моторни вештини.| Произведено во Германија|Димензии: 50 cm x 27 cm x 15 cm. |Погоден за деца на возраст од три и повеќе години.
  ден 1.550,00
  Слика на Baby Coralie Сет за бањање со додатоци Кlein

  Baby Coralie Сет за бањање со додатоци Кlein

  Комплетот се состои од када, нокшир, пелена, риба, термометар, чешел и шише бебешка пудра и е погоден за игра со кукли со должина до 35 сантиметри| Децата го користат овој сет за игри со улоги и во тој процес развиваат емпатија, нивната имагинација и нивните моторички вештини| Произведено во Германија | Димензии на бања: 41 cm x 11 cm x 23,5 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре
  ден 870,00
  Слика на Baby Coralie Сет за нега и хранење Кlein

  Baby Coralie Сет за нега и хранење Кlein

  Комплетот се состои од единаесет парчиња: вилушка, лажица, пелена, лигавче, огледало, чешел, шише, чинија, крем, пудра и бебешки бисквити.| Димензии: 40 cm x 6 cm x 30 cm. |Погоден за деца на возраст од три и повеќе години.|Произведено во Германија
  ден 1.780,00
  Слика на Baby Coralie Торба за пресоблекување бебиња кукли Klein

  Baby Coralie Торба за пресоблекување бебиња кукли Klein

  Убавата торба за пелени е произведена во популарниот дизајн Baby Coralie. Содржи шише, чешел, огледало, тегла за крем и тегла за пудра, како и пелена. |Димензии: 26 cm x 20 cm x 7 cm. |Погоден за деца на возраст од три и повеќе години.| Произведено во Германија
  ден 1.760,00
  Слика на Торба за пресоблекување бебиња кукли (Baby Coralie) - Klein

  Торба за пресоблекување бебиња кукли (Baby Coralie) - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Детската торбичка за пресоблекување кукли во волшебниот дизајн Baby Coralie, содржи многу додатоци: мини шише, чешел, огледало, крем, пудра, пелени и подлога за пресоблекување ● Со ова, родителите на куклата можат добро да се грижат за своите бебиња кога се на прошетка или на патување ● Кога децата се грижат за своите кукли, тие ја тренираат својата емпатија, имагинација и моторни вештини
  ден 1.990,00
  Слика на Креативен магнетен сет, 42 пар. Klein

  Креативен магнетен сет, 42 пар. Klein

  Сетот содржи: 42 шарени, различни магнетни градежни тули, шест картички со нацрти| За возраст од една година и понатаму| Помага во развој на координација раце-очи, моторните вештини и креативноста| Произведено во Германија
  ден 3.390,00
  Слика на Креативен магнетен сет, 85 пар. Klein

  Креативен магнетен сет, 85 пар. Klein

  Сетот содржи: 85 шарени, различни магнетни градежни тули, десет картички со нацрти| За возраст од една година и понатаму| Помага во развој на координација раце-очи, моторните вештини и креативноста| Произведена во Германија
  ден 6.290,00
  Слика на Braun – Мега-комплет за фризури со четка за коса Braun Saten Hair 7 - Klein

  Braun – Мега-комплет за фризури со четка за коса Braun Saten Hair 7 - Klein

  Овој мега сет во најновиот дизајн на Браун ќе ја претвори детската игротека во елегантен салон. Сетот вклучува пегла за коса, четка за коса Satin Hair 7, огледало, чешел, шише со спреј со функција за прскање вода и 4 штипки за коса. Децата ќе сакаат да го користат малиот фен кој со притискање на копче дува ладен воздух. Децата сакаат да имаат сопствен фризерски салон и тоа им помага да ги развијат нивните фини моторни вештини и имагинација преку игра. Димензии на пакувањето: 48 cm x 8 cm x 26 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре I Потребни се батерии 2 x R03-AAA 'не се доставуваат со производот
  ден 3.150,00
  Слика на Vileda -Количка за чистење со правосмукалка „Upright“ 3 во 1- Klein

  Vileda -Количка за чистење со правосмукалка „Upright“ 3 во 1- Klein

  Со висококвалитетната количка за чистење, вредните деца се најдобро опремени за да им помогнат на мама и тато при чистењето. Количката е лесна за составување и содржи покрај џогер и кофа, и метла, рачна четка и сад за ѓубре. Врв на комплетот е детската правосмукалка во модерен дизајн на Vileda, која може да се користи и како рачна правосмукалка. Количката со додатоци за чистење Vileda разиграно ги промовира моторичките вештини, разбирањето на децата за нивната околина и задачите на возрасните. Произведено во Германија I Димензии: 29 cm x 24 cm x 60 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе години I Потребни се батерии: 2 x R6-AA 'не се доставуваат
  ден 3.450,00
  Слика на Bosch - Количка за чистење со правосмукалка со вакум “Unlimited”- Klein

  Bosch - Количка за чистење со правосмукалка со вакум “Unlimited”- Klein

  Со оваа количка за чистење и правосмукалка, вашата млада екипа за чистење ќе ја има сета опрема што им е потребна за да им помогнат на мама и тато при чистењето. Количката содржи корпа за чистење, сад за прашина и четка, џогер и метла. Врвот е модерната детска правосмукалка на Bosch која работи на батерии, вклучувајќи рачна млазница, со функција за вшмукување и звук. Играњето со овој сет ги промовира на разигран начин моторните вештини, разбирањето на децата за нивната околина и задачите што ги извршуваат возрасните. Произведено во Германија I Димензии: 29 cm x 24 cm x 60 cm I Погоден за деца од 3 годишна возраст I Потребни батерии 3 x R6-AA (Mignon) - Не се вклучени
  ден 3.780,00
  Слика на Miele Кујна “STAR” - Klein

  Miele Кујна “STAR” - Klein

  Со оваа голема кујна во популарниот дизајн на Miele, малите рачиња можат да измешаат разни работи со рачен миксер и сад за матење, да приготват печени крцкави кокошки (играчки) во рерна и да го испробаат кујнскиот прибор што се наоѓа во вистинските кујни на мама и тато. Вредните готвачи имаат се што им е потребно, достапни се прибор за готвење и јадење, како што се тенџериња, чинии, прибор за јадење, како и многу храна (играчки) вклучувајќи риба, помфрит, шпагети и многу повеќе. Покрај деталите како што е машината за кафе со звучна функција, детската кујна за игра вклучува и мијалник во кој чешмата може да пумпа вода и плоча за готвење со гас, која, благодарение на ефектите за безбедност на децата, трепери целосно безопасно и звучи како вистинска. Мешањето во тавата, вртењето на прженото јајце во тавата и солењето, ставањето колбаси на чинијата и сервирањето не само што е забавно, туку и ги тренира моторните вештини и креативноста. Произведено во Германија I Димензии: 55 cm x 137 cm x 95 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе години I Потребни се батерии: 4 x R03-AAA 'не се доставуваат
  ден 8.250,00
  Слика на Miele - Мијалник со чешма за вода и плоча за готвење - Klein
  Слика на Miele – Кујна од дрво “Family”- Klein

  Miele – Кујна од дрво “Family”- Klein

  Големата, модерна детска кујна во дизајнот на Miele е изработена од висококвалитетно дрво и содржи се што им е потребно на малите познавачи на готвењето. Кујната за играње вклучува шпорет, микробранова печка, еспресо машина, модерен фрижидер со диспензер за коцки мраз, отстранлив мијалник, како и фини метални и дрвени садови за готвење. Плочата за готвење на батерии со реален звук и функција за двојно осветлување е особено популарна. Во оваа дрвена кујна, децата можат да испробаат сè што прават мама и тато и истовремено да ги тренираат своите моторни вештини и креативност. FSC сертификат I Димензии: 835 cm x 30 cm x 101 cm I Погодна за деца на возраст од 3 и повеќе I Потребни се батерии: 2 x R6-AA 'не се вклучени
  ден 10.490,00
  Слика на Вага за супермаркет со електронски дисплеј за тежина - Klein

  Вага за супермаркет со електронски дисплеј за тежина - Klein

  Со оваа вага, малите трговци можат да измерат сè што нудат во маркетот. Едноставно ставете ја стоката на вагата, свртете го убавото тркало на горниот дел од екранот и прочитајте ја тежината на дното на мерната лента. Малите трговци особено уживаат во тоа што површината за мерење тоне штом има нешто на неа. Овие ваги за играње, ве покануваат на забавни игри со улоги кои поттикнуваат имагинација и комуникациски вештини. Димензии: 145 cm x 15 cm x 29 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе I Потребни се батерии: 2 x R6-AA 'не се доставуваат
  ден 1.690,00