Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Детски кујни и додатоци

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Кујна од дрво ТВИСТ - Janod

  Кујна од дрво ТВИСТ - Janod

  ден 12.590,00 ден 10.450,00
  Слика на Кујна Happy Day - Janod
  Слика на Голема двострана кујна REVERSO - Janod

  Голема двострана кујна REVERSO - Janod

  Меките бои, уникатниот и модерен дизајн и совршената опременост, се комбинација со многу можности.
  ден 10.900,00
  Слика на Голема кујна ЛАГУНА - Janod
  Слика на Дрвена кујна со додатоци - Hape

  Дрвена кујна со додатоци - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со специјална рингла со вентилатор ● Кафемат, микробранова печка, фрижидер, корпа за отпадоци за рециклирање и три двострани картички со рецепти ● Ги поттикнува креативното играње, комуникацијата и социјалните способности ● Димензии 88.6 x 29.7 x 90 cm
  ден 8.250,00
  Слика на Голема кујна МАКАРОН - Janod
  Слика на Десерт од јагоди - Hape Toys

  Десерт од јагоди - Hape Toys

  За возраст од 3 години и понатаму │ Совршена интерактивна играчка која ги поттикнува малите да го имитираат однесувањето на возрасните ● Помага во развојот на фантазијата, креативноста и социјалните и јазичните вештини
  ден 1.790,00
  Слика на Дрвен комплет за кафе во италијански стил - Janod
  Слика на Дрвена кујна за надвор Muddy Lab - Janod
  Слика на Дрвена кујна со додатоци (Hape Е3145)
  Слика на Комплет за чај ТВИСТ - Janod
  Слика на Гурманска скара со додатоци - Hape
  Слика на Дрвена кујна со светло и звук - Hape

  Дрвена кујна со светло и звук - Hape

  Детската кујна од HaPe International е совршена за забава при готвењето. Играњето со кујната им дава на децата чувство на независност, ја развива нивната имагинација и креативност. Сетот има интерактивни карактеристики кои ја прават играта одраз на активностите што децата ги набљудуваат во секојдневниот живот и сакаат да ги имитираат.
  ден 6.590,00
  Слика на Мојата рерна со магични колачиња - Hape
  Слика на Тенџере што испушта „пареа“ и комплет за супа - Hape

  Тенџере што испушта „пареа“ и комплет за супа - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 16 елементи ● Од капакот излегува ладна магла, којашто се издига нагоре како вистинска пареа ● Притиснете го црвеното копче, за да слушнете звуци на готвење
  ден 1.790,00
  Слика на Кинеско тенџере за фонду, што испушта „пареа“ (со додатоци) - Hape

  Кинеско тенџере за фонду, што испушта „пареа“ (со додатоци) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 17 елементи ● Од капакот излегува ладна магла, којашто се издига нагоре како вистинска пареа ● Притиснете го копчето, за да слушнете звуци на готвење
  ден 2.070,00
  Слика на Кујна CANDY CHIC - Janod
  Слика на Мојата мала слаткарница - Janod

  Мојата мала слаткарница - Janod

  За возраст од 3-10 години │ Помага во развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата ● Ја поттикнува способноста за соработка и споделување
  ден 2.090,00
  Слика на Тространа аголна кујна - Janod

  Тространа аголна кујна - Janod

  На залиха од 10 октомври 2022 г.
  ден 7.390,00
  Слика на Fruit with velcro

  Fruit with velcro

  ден 1.250,00
  Слика на Кујна МАКАРОН - Janod
  Слика на Метален сет за чај - Janod

  Метален сет за чај - Janod

  Препорачана возраст 3 - 8 години.
  ден 1.750,00
  Слика на Овошје и зеленчук што се сече - Janod
  Слика на Сет за појадок - Janod
  Слика на Слаткарница - Janod

  Слаткарница - Janod

  Повторно на залиха од 12.02.2021 г.
  ден 7.890,00
  Слика на 12 Зеленчуци од дрво во гајбичка - Janod
  Слика на 12 овошја од дрво во гајбичка - Janod
  Слика на Delicacies with velcro

  Delicacies with velcro

  ден 1.240,00
  Слика на Goki - Дрвена играчка миксер
  Слика на Goki - Дрвена играчка тостер
  Слика на Vegetables with velcro

  Vegetables with velcro

  ден 1.250,00
  Слика на Играчка од дрво СЛАДОЛЕДИ - Goki
  Слика на Комплет овошје од дрво - Hape
  Слика на Комплет за правење салата - Hape
  Слика на Комплет од дрво - Вкусен појадок - Hape
  Слика на Играчка од дрво РОДЕНДЕНСКА ТОРТА - Hape
  Слика на Копмлет за правење совршена пица - Hape
  Слика на Кујна од дрво - ПЕРДУВ - Janod
  Слика на Кујна од дрво - МОЗАИК - Janod
  Слика на Сет за правење слатки - Janod
  Слика на Палачинка со чоколаден прелив и овошје - Goki
  Слика на Тестенини со чинија и прибор - Goki
  Слика на Тортиља со салата - Goki
  Слика на Дрвен комплет за ручек - Janod
  Слика на Рачен миксер со чинија - Goki
  Слика на Дрвена играчка ТОСТЕР - Goki
  Слика на Француски аперитив - Janod

  Француски аперитив - Janod

  За возраст од 3-10 години │ Помага во развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата ● Ја поттикнува способноста за соработка и споделување
  ден 2.060,00
  Слика на Комплет зеленчук од дрво - Hape
  Слика на Интерактивна роденденска торта - Hape

  Интерактивна роденденска торта - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Притиснете ја чоколадната декорација, за да ја слушнете роденденденската песна и да ја вклучите свеќата ● Дувнете во дупките околу свеќата и таа ќе се изгасне. Сега можете да слушнете овации, аплаузи и роденденски желби ● Помага во развојот на фантазијата и креативното размислување ● Се исклучува автоматски доколку не се користи
  ден 2.290,00
  Слика на Вкусни протеини - Hape
  Слика на Тостер со додатоци - Hape
  Слика на Блендер - Goki

  Блендер - Goki

  ден 1.890,00
  Слика на Играчка од дрво ВРЕМЕ Е ЗА СУШИ (Hape Toys)
  Слика на Дрвена каса - Hape

  Дрвена каса - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 37 елементи ● Помага во совладувањето на основните математички вештини и броењето пари ● Поттикнува социјална и имагинативна игра
  ден 1.890,00
  Слика на Дрвен штанд за сладолед - Janod
  Слика на Комплет за супа, со дрвен блендер и додатоци - Janod

  Комплет за супа, со дрвен блендер и додатоци - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │Убав начин децата да се запознаат со готвењето здрава храна од зеленчук! Комплетот содржи: праз, моркови, компири, кромид, тестенини - сè што е потребно за подготовка на здрава и вкусна супа.
  ден 2.090,00
  Слика на Кујна за надвор - Hape international

  Кујна за надвор - Hape international

  За возраст од 3 години и понатаму │ Уживајте во сонцето и свежиот воздух со вашите малечки, додека се преправаат дека готват храна со лисја, камења и кал, или пак садат цвеќе или зеленчук во саксиите ● Издржливото дрво што се користи за изработка на оваа гарнитура за играње на отворено, гарантира дека таа ќе трае долго време - низ генерациите
  ден 10.850,00
  Слика на Дрвено пазарче со додатоци - Hape

  Дрвено пазарче со додатоци - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој фантастичен штанд, децата можат да ја играат улогата на купувачи или породавачи, како на вистински пазар ● Комплетот вклучува многу додатоци, коишто ќе им овозможат на децата реалистично искуство ● Одлична играчка за развој на имагинацијата, комуникацијата и социјални вештини, а може да помогне и при совладувањето на основните нумерички операции
  ден 6.730,00
  Слика на Интерактивна играчка - Мини кујна MAGIC TOUCH™ - Hape

  Интерактивна играчка - Мини кујна MAGIC TOUCH™ - Hape

  За возраст од 9 месеци до 4 години │ Над 200 фрази, мелодии и звуци. ● Помага во развојот на социјалните и моторичките вештини ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.590,00
  Слика на Пицерија- Sevi

  Пицерија- Sevi

  ден 2.590,00
  Слика на Сет за послужување слатки - Sevi
  Слика на Сет за подготовка на чај - Sevi
  Слика на Сет за подготовка на појадок (21 парче)- Sevi
  Слика на Пазарче со додатоци ФАРМА - Janod

  Пазарче со додатоци ФАРМА - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој фантастичен штанд, децата можат да ја играат улогата на купувачи или породавачи, како на вистински пазар ● Комплетот вклучува 58 додатоци, коишто ќе им овозможат на децата реалистично искуство ● Одлична играчка за развој на имагинацијата, комуникацијата и социјални вештини, а може да помогне и при совладувањето на основните нумерички операции
  ден 6.190,00
  Слика на Продавница за бонбони - Janod
  Слика на Дрвена скара со додатоци - Janod

  Дрвена скара со додатоци - Janod

  За возраст од 3 години и понатаму │ Мобилна и лесна за поставување секаде каде што децата сакаат да готват ● Облечете ги престилките и подгответе вкусна скара со вклучените 36 додатоци
  ден 3.750,00
  Слика на Weber – Скара премиум - Klein

  Weber – Скара премиум - Klein

  За деца на возраст од 3 години па нагоре | Оваа скара е совршена играчка за забава на отворено и имитација на возрасните - има дури и куп јаглен на батерии со светлина и звук (Потребни батерии: 3 x R03 AAA, не се испорачуваат со производот) ● За „подготовката“ на вкусна скара на робусната решетка, во комплетот се вклучени стек, риба и зеленчук ● Купот јаглен со светлосни и звучни ефекти се активира со играчката во вид на запалка ● Малите љубители на скара можат да ги користат клештите за да ја превртуваат храната на решетката, развивајќи ги своите моторни вештини преку игра ● Произведено во Германија I Димензии: 40 cm x 32 cm x 53 cm
  ден 3.350,00
  Слика на Кујна за плажа/пикник - Klein
  Слика на Bosch Кујна Модерен стил - Klein

  Bosch Кујна Модерен стил - Klein

  Кујна за детски игри со бројни опции за игра и многу додатоци. Препорачана возраст: од 3 години па нагоре
  ден 7.590,00
  Слика на Vileda -Количка за чистење со правосмукалка „Upright“ 3 во 1- Klein

  Vileda -Количка за чистење со правосмукалка „Upright“ 3 во 1- Klein

  Со висококвалитетната количка за чистење, вредните деца се најдобро опремени за да им помогнат на мама и тато при чистењето. Количката е лесна за составување и содржи покрај џогер и кофа, и метла, рачна четка и сад за ѓубре. Врв на комплетот е детската правосмукалка во модерен дизајн на Vileda, која може да се користи и како рачна правосмукалка. Количката со додатоци за чистење Vileda разиграно ги промовира моторичките вештини, разбирањето на децата за нивната околина и задачите на возрасните. Произведено во Германија I Димензии: 29 cm x 24 cm x 60 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе години I Потребни се батерии: 2 x R6-AA 'не се доставуваат
  ден 3.450,00
  Слика на Bosch - Количка за чистење со правосмукалка со вакум “Unlimited”- Klein

  Bosch - Количка за чистење со правосмукалка со вакум “Unlimited”- Klein

  Со оваа количка за чистење и правосмукалка, вашата млада екипа за чистење ќе ја има сета опрема што им е потребна за да им помогнат на мама и тато при чистењето. Количката содржи корпа за чистење, сад за прашина и четка, џогер и метла. Врвот е модерната детска правосмукалка на Bosch која работи на батерии, вклучувајќи рачна млазница, со функција за вшмукување и звук. Играњето со овој сет ги промовира на разигран начин моторните вештини, разбирањето на децата за нивната околина и задачите што ги извршуваат возрасните. Произведено во Германија I Димензии: 29 cm x 24 cm x 60 cm I Погоден за деца од 3 годишна возраст I Потребни батерии 3 x R6-AA (Mignon) - Не се вклучени
  ден 3.780,00
  Слика на Miele Кујна “STAR” - Klein

  Miele Кујна “STAR” - Klein

  Со оваа голема кујна во популарниот дизајн на Miele, малите рачиња можат да измешаат разни работи со рачен миксер и сад за матење, да приготват печени крцкави кокошки (играчки) во рерна и да го испробаат кујнскиот прибор што се наоѓа во вистинските кујни на мама и тато. Вредните готвачи имаат се што им е потребно, достапни се прибор за готвење и јадење, како што се тенџериња, чинии, прибор за јадење, како и многу храна (играчки) вклучувајќи риба, помфрит, шпагети и многу повеќе. Покрај деталите како што е машината за кафе со звучна функција, детската кујна за игра вклучува и мијалник во кој чешмата може да пумпа вода и плоча за готвење со гас, која, благодарение на ефектите за безбедност на децата, трепери целосно безопасно и звучи како вистинска. Мешањето во тавата, вртењето на прженото јајце во тавата и солењето, ставањето колбаси на чинијата и сервирањето не само што е забавно, туку и ги тренира моторните вештини и креативноста. Произведено во Германија I Димензии: 55 cm x 137 cm x 95 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе години I Потребни се батерии: 4 x R03-AAA 'не се доставуваат
  ден 8.250,00
  Слика на Miele - Мијалник со чешма за вода и плоча за готвење - Klein
  Слика на Miele – Кујна од дрво “Family”- Klein

  Miele – Кујна од дрво “Family”- Klein

  Големата, модерна детска кујна во дизајнот на Miele е изработена од висококвалитетно дрво и содржи се што им е потребно на малите познавачи на готвењето. Кујната за играње вклучува шпорет, микробранова печка, еспресо машина, модерен фрижидер со диспензер за коцки мраз, отстранлив мијалник, како и фини метални и дрвени садови за готвење. Плочата за готвење на батерии со реален звук и функција за двојно осветлување е особено популарна. Во оваа дрвена кујна, децата можат да испробаат сè што прават мама и тато и истовремено да ги тренираат своите моторни вештини и креативност. FSC сертификат I Димензии: 835 cm x 30 cm x 101 cm I Погодна за деца на возраст од 3 и повеќе I Потребни се батерии: 2 x R6-AA 'не се вклучени
  ден 10.490,00
  Филтри Close
  Min: ден 650,00 Max: ден 14.490,00
  ден650 ден14490