Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Музички играчки

  Музичките играчки ја поттикнуваат вродената љубов кон музиката. Децата сакаат да слушаат музика, да создаваат и да играат на нејзиниот ритам. Таа ги допира, ги успокојува и им го подобрува расположението. Покрај тоа, правилно избраната музика допринесува за развојот на мозокот, за усвојувањето на јазикот, за подобрувањето на концентрацијата и на способноста за учење, како и на олеснувањето на комуникацијата.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Гранд пијано (Црно) - Hape
  Слика на Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

  Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

  Електронско пијано со класичен изглед и извонреден резонантен звук.
  ден 12.420,00
  Слика на Барабан „Виножито“
  Слика на Дрвена играчка со топчиња и ксилофон - Janod
  Слика на Дрвена рампа со топки и ксилофон

  Дрвена рампа со топки и ксилофон

  Фасцинацијата од тркалањето на топката никогаш не престанува да изненадува. Шесте ксилофонски плочки ја прават ова играчка направена од цврсто дрво уште поатрактивна за играње.
  ден 4.590,00
  Слика на Ксилофон

  Ксилофон

  Со песнарка и со обоени плочки, коишто овозможуваат побрзо учење на песните.
  ден 1.890,00
  Слика на Ксилофон - Конфети - Janod
  Слика на Ксилофон со 15 тонови

  Ксилофон со 15 тонови

  Со песнарка и со обоени плочки, коишто овозможуваат побрзо учење на песните.
  ден 2.150,00
  Слика на Ксилофон со 8 тонови - Goki

  Ксилофон со 8 тонови - Goki

  Со обоени плочки, коишто овозможуваат побрзо учење на песните.
  ден 1.490,00
  Слика на Моето прво електонско пијано - Конфети - Janod
  Слика на Музички сет - Конфети - Janod

  Музички сет - Конфети - Janod

  Повторно во продажба од 10.02.2021 г.
  ден 2.170,00
  Слика на Укулеле

  Укулеле

  ден 2.140,00
  Филтри Close
  Min: ден 350,00 Max: ден 12.690,00
  ден350 ден12690