Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Едукативни игри

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Match and Spell Game

  Match and Spell Game

  A fun first reading and spelling activity
  ден 690,00
  Слика на Houses of the World – Cardboard Playhouse plus Book

  Houses of the World – Cardboard Playhouse plus Book

  In your house, you eat, sleep, play and do many other things in the kitchen, bathroom, sitting room and bedroom. How do people live in the other parts of the world?
  ден 1.690,00
  Слика на Alphabet Lotto Game

  Alphabet Lotto Game

  A colourful alphabet lotto game with four ways to play!
  ден 990,00
  Слика на Pizza, Pizza Game

  Pizza, Pizza Game

  Make a perfect pizza but do beware, there could be a slug or bug under there!
  ден 990,00
  Слика на Sound Detectives

  Sound Detectives

  Try and catch the robbers in our first combined app and sound game! - Orchard Toys first combined app and sound game - Listen to the sound clues and match the pictures to build your path! - Features simple gameplay and quirky characters your children will love - Suitable for ages 3+ - Fun educational game for 2-4 players
  ден 990,00
  Слика на Да се запознаеме себеси и своето тело - Монтесори игра - Headu

  Да се запознаеме себеси и своето тело - Монтесори игра - Headu

  Препознавање на делови од телото • Градење на свесност за сопственото тело • Цртање на човечко тело • Препознавање на изрази на лицето и емоции • Развивање на чувство за себе
  ден 1.240,00
  Слика на Children's Invention of Stories

  Children's Invention of Stories

  Train your capacities to express narrations and emotions!
  ден 790,00
  Слика на Лото игра со животни - Монтесори - Headu

  Лото игра со животни - Монтесори - Headu

  Градење меѓучовечки односи ● Учење за групи животни и живеалишта ● Постигнување цели ● Препознавање форми
  ден 1.240,00
  Слика на Магнетна книга - Англиската азбука
  Слика на Магнетна книга - Годишни времиња
  Слика на Магнетна книга - Животни

  Магнетна книга - Животни

  Повторно на залиха од 16.10.2021
  ден 1.150,00
  Слика на Магнетна книга - Колку е часот?
  Филтри Close
  Min: ден 490,00 Max: ден 2.690,00
  ден490 ден2690