Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Креативно играње

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Connetix - Геометриски сет од 40 елементи ПАСТЕЛ

  Connetix - Геометриски сет од 40 елементи ПАСТЕЛ

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 3.990,00
  Слика на Connetix - Креативен сет од 100 парчиња

  Connetix - Креативен сет од 100 парчиња

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 6.890,00
  Слика на Connetix - Креативен сет од 120 парчиња ПАСТЕЛ

  Connetix - Креативен сет од 120 парчиња ПАСТЕЛ

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 8.390,00
  Слика на Connetix - Мега сет од 202 парчиња ПАСТЕЛ

  Connetix - Мега сет од 202 парчиња ПАСТЕЛ

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги содржи сите стандардни форми во 8 пастелни бои и 2 основи за правење возила
  ден 13.790,00
  Слика на Connetix - Мега сет од 212 елементи ВИНОЖИТО

  Connetix - Мега сет од 212 елементи ВИНОЖИТО

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги содржи сите стандардни форми и 6 големи шестоаголни плочки
  ден 13.890,00
  Слика на Connetix - Патека за топчиња - 106 парчиња ПАСТЕЛ

  Connetix - Патека за топчиња - 106 парчиња ПАСТЕЛ

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 6.590,00
  Слика на Connetix - Патека за топчиња - 92 парчиња

  Connetix - Патека за топчиња - 92 парчиња

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 6.190,00
  Слика на Connetix - Стартер сет 62 парчиња

  Connetix - Стартер сет 62 парчиња

  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 4.890,00
  Слика на Дрвена тркачка патека со топчиња и домино (81 елемент) - Hape
  Слика на Сет за конструкции - 100 парчиња - Janod
  Слика на Сет за конструкции - 50 парчиња
  Слика на Училиште за цртање - Чекор по чекор - Headu (3-6 г.)

  Училиште за цртање - Чекор по чекор - Headu (3-6 г.)

  Цртање • Развој на вештината на рацете и на координацијата • Ја поттикнува уметничката креативност • Препознавање на животните
  ден 750,00
  Слика на Сет за конструкција со топчиња што се движат
  Слика на Каса за во продавница
  Слика на Каса за во продавница со рачка и ѕвонче
  Слика на Игра со запченици

  Игра со запченици

  Вртењето на запчениците создава поголема илустрација, којашто постојано се менува во зависност од распоредот на запчениците. Ова ги поттикнува децата да експериментираат и постојано да креираат нешто ново.
  ден 680,00
  Слика на Children's Invention of Stories

  Children's Invention of Stories

  Train your capacities to express narrations and emotions!
  ден 790,00
  Слика на Goki - Дрвена играчка миксер
  Слика на Goki - Дрвена играчка тостер
  Слика на Куфер со алати - Janod
  Слика на Голема двострана кујна REVERSO - Janod

  Голема двострана кујна REVERSO - Janod

  Меките бои, уникатниот и модерен дизајн и совршената опременост, се комбинација со многу можности.
  ден 10.900,00
  Слика на Голема кујна ЛАГУНА - Janod
  Слика на Голема кујна МАКАРОН - Janod

  Голема кујна МАКАРОН - Janod

  Време на спораката за нарачка на овој производ: 13.02.2021
  ден 12.900,00
  Слика на Кујна МАКАРОН - Janod
  Слика на Престилка и капа за готвачи - Janod
  Слика на Кукли од дрво - Мечиња за облекување Бена и Бенох (Флексибилни)
  Слика на Магнетна едукативна игра - Janod
  Слика на Коцки со букви, со дупчиња за да се нижат на врвка
  Слика на Сет за појадок - Janod
  Слика на Мојата магнетна градина - Janod

  Мојата магнетна градина - Janod

  Магнетна игра со 70 магнети и двостран постер.
  ден 1.290,00
  Слика на Јас ги учам боите - Магнетна игра - Janod
  Слика на Метален сет за чај - Janod

  Метален сет за чај - Janod

  Препорачана возраст 3 - 8 години.
  ден 1.590,00
  Слика на Работилница - Goki (58501)
  Слика на Работилница - Goki (58976)
  Слика на Работилница - кутија со алати - Goki
  Слика на Моето магнетно дрво - Janod
  Слика на Двострана дрвена табла
  Слика на Домино - SWEET COCOON

  Домино - SWEET COCOON

  ден 1.650,00
  Слика на Голема работилница - Janod
  Слика на Креветчиња за кукли - CANDY CHIC - Janod
  Слика на Автопат (24 делови) - Waytoplay

  Автопат (24 делови) - Waytoplay

  Во продажба од 21.01.2021
  ден 4.690,00
  Слика на Експресен пат од 16 делови - Waytoplay

  Експресен пат од 16 делови - Waytoplay

  Во продажба од 21.01.2021
  ден 3.190,00
  Слика на Крал на патот (40 делови) - Waytoplay

  Крал на патот (40 делови) - Waytoplay

  Во продажба од 21.01.2021
  ден 7.690,00
  Слика на Обиколница (12 делови) - Waytoplay
  Слика на 46 дрвени блокчиња во дрвена кутија - Goki
  Слика на Воз од дрво, Lifestyle Aqua - Goki

  Воз од дрво, Lifestyle Aqua - Goki

  Топлите и хармонично координирани бои, ѝ даваат на оваа играчка уникатен карактер.
  ден 1.170,00
  Слика на Воз од дрво, Lifestyle Berry - Goki

  Воз од дрво, Lifestyle Berry - Goki

  Топлите и хармонично координирани бои, ѝ даваат на оваа играчка уникатен карактер.
  ден 1.170,00
  Слика на Количка за влечење со 20 дрвени блокчиња, Lifestyle Aqua - Goki

  Количка за влечење со 20 дрвени блокчиња, Lifestyle Aqua - Goki

  Топлите и хармонично координирани бои, ѝ даваат на оваа играчка уникатен карактер.
  ден 1.390,00
  Слика на Мебел за куќичка за кукли - Дневен престој - Goki
  Слика на Козметичко студио - Buki France
  Слика на Мебел за куќичка за кукли - Детска соба - Goki
  Слика на Училиште за пишување - Монтесори
  Слика на Комплет за правење конструкции од дрво (100 парчиња) - Janod
  Слика на Професионално студио за маникир - Buki France
  Слика на Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+
  Слика на Детска чанта за пресоблекување на бебето
  Слика на Сет за конструирање - РОБОТИ
  Слика на Бензиска пумпа - Janod
  Слика на Професионално студио - Машина за шиење - Buki France
  Слика на Докторски комплет во куферче - Goki

  Докторски комплет во куферче - Goki

  Достапно од: 4 јуни 2021 г.
  ден 1.690,00
  Слика на Голема железничка станица - Hape
  Слика на Воз со локомотива на батерии - Hape
  Слика на Играчка од дрво РОДЕНДЕНСКА ТОРТА - Hape
  Слика на Служби за итни случаи - полиција и противпожарна - Hape
  Слика на Голема дрвена работилница со додатоци - Hape

  Голема дрвена работилница со додатоци - Hape

  Ја поттикнува имагинацијата и ја подобрува вештината на рацете.
  ден 5.790,00
  Слика на 40 Дрвени коцки со сложувалка - БУКВИ И БРОЈКИ (Абецеда)- Janod

  40 Дрвени коцки со сложувалка - БУКВИ И БРОЈКИ (Абецеда)- Janod

  40 дрвени коцки со букви и бројки ● Сложувалка од 36 парчиња
  ден 1.990,00
  Слика на 60 Дрвени блокови со сложувалка - ГРАД - Janod

  60 Дрвени блокови со сложувалка - ГРАД - Janod

  60 дрвени елементи за правење град ● Сложувалка од 20 парчиња
  ден 2.590,00
  Слика на Дрвен музички воз со додатоци - ВИНОЖИТО - Hape
  Слика на Креветче за кукли и лулашка - Hape
  Слика на Противпожарна станица со додатоци - Hape
  Слика на Воз со шини, кран и премин - Hape
  Слика на Конструктор патека за топчиња The Ultimate Quadrilla (Hape E6008)
  Слика на Играчка од дрво ВОЗИЛО НА ШЛЕП-СЛУЖБА - Lilliputiens

  Играчка од дрво ВОЗИЛО НА ШЛЕП-СЛУЖБА - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.260,00
  Слика на Играчка од дрво КАМИОНОТ НА ЏОРЏ - Lilliputiens

  Играчка од дрво КАМИОНОТ НА ЏОРЏ - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.270,00
  Слика на Играчка од дрво ПРОТИВПОЖАРНИОТ КАМИОН НА МАРИУС - Lilliputiens

  Играчка од дрво ПРОТИВПОЖАРНИОТ КАМИОН НА МАРИУС - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.270,00
  Слика на Играчка од дрво ТРАКТОРОТ НА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  Играчка од дрво ТРАКТОРОТ НА РОЗАЛИ - Lilliputiens

  Играчка од дрво со текстилни додатоци.
  ден 2.260,00
  Слика на Мека играчка топка ЦРВЕНКАПА - Lilliputiens
  Слика на Мека играча ДОКТОРСКА ЧАНТА - АЛИС - Lilliputiens

  Мека играча ДОКТОРСКА ЧАНТА - АЛИС - Lilliputiens

  Развој на фантазијата и на чувството за емпатија ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста и љубопитноста
  ден 2.790,00
  Слика на Мека кукла БЕБЕ со корпа и додатоци - Lilliputiens

  Мека кукла БЕБЕ со корпа и додатоци - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.990,00
  Слика на Мека кукла БЕБЕТО АЛЕКС со корпа и додатоци - Lilliputiens

  Мека кукла БЕБЕТО АЛЕКС со корпа и додатоци - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.990,00
  Слика на Чанта со 6 додатоци - АНАИС - Lilliputiens

  Чанта со 6 додатоци - АНАИС - Lilliputiens

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.790,00
  Слика на Сет за правење слатки - Janod
  Слика на Сложувалка ПАТ СО 2 КОЛИЧКИ - Goki

  Сложувалка ПАТ СО 2 КОЛИЧКИ - Goki

  За возраст од 3 години и понатаму │ Го поттикнува развојот на љубопитноста, фантазијата и креативноста ● Моторичките вештини и координацијата ● Социјалните вештини
  ден 1.550,00
  Слика на Палачинка со чоколаден прелив и овошје - Goki
  Слика на Тестенини со чинија и прибор - Goki
  Слика на Тортиља со салата - Goki
  Слика на Воз од дрво со магнетни вагони МИЛАНО - Goki
  Слика на Воз од дрво со магнетни вагони ТОРИНО - Goki
  Слика на Градски железнички комплет - Hape
  Слика на Дрвен градежен камион за составување - Janod
  Слика на Дрвен противпожарен камион за составување - Janod
  Слика на Дрвен комплет за ручек - Janod
  Слика на Куќичка со активности - Lilliputiens

  Куќичка со активности - Lilliputiens

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Ги активира сетилата за вид и допир
  ден 2.790,00
  Слика на Сет за готвење престилка и капа - Алис - Lilliputiens
  Слика на Градски воз со шини (48 елементи) - Hape E3771
  Слика на Мега градски железнички комплет - Hape

  Мега градски железнички комплет - Hape

  54 делови ● лесен за склопување ● идеален за поттикнување на креативно играње и лесно се комбинира со други железнички комплети и други играчки
  ден 7.990,00
  Слика на Мека играчка активностите на СРНАТА СТЕЛА пред спиење - Lilliputiens

  Мека играчка активностите на СРНАТА СТЕЛА пред спиење - Lilliputiens

  За возраст од 2 години и понатаму │ Помага во развојот на проникливоста, љубопитноста и фантазијата ● Го олеснува времето пред спиење со додавање на рутински и забавни активности, што создава чувство на смиреност и позитивен ред.
  ден 2.790,00
  Слика на Мојата прва патека за топчиња - Janod

  Мојата прва патека за топчиња - Janod

  За возраст од 2 до 7 години │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, фантазијата и креативноста ● Помага во развојот на способноста за решавање едноставни проблеми
  ден 3.150,00
  Слика на Мојата мала слаткарница - Janod

  Мојата мала слаткарница - Janod

  За возраст од 3-10 години │ Помага во развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата ● Ја поттикнува способноста за соработка и споделување
  ден 2.090,00
  Слика на Француски аперитив - Janod

  Француски аперитив - Janod

  За возраст од 3-10 години │ Помага во развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата ● Ја поттикнува способноста за соработка и споделување
  ден 2.060,00