Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Професии

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Bosch - Голема кутија со алати и електрична дупчалка - Klein

  Bosch - Голема кутија со алати и електрична дупчалка - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа кутија содржи висококвалитетни и лесни за држење алатки кои се специјално дизајнирани да одговараат на детските раце ● Децата можат да ги користат чеканот, пилата и клучот за да прават работи со завртки, клинци и плочки од дрво (сите вклучени во комплетот) ● Врв на овој комплет е моќната дупчалка со ротирачка бургија, реални звуци и симулирани искри (светлина) ● Димензии: 32 cm x 8 cm x 29 cm ● Потребни батерии: 2 x R6-AA (Не се испорачуваат со комплетот)
  ден 2.950,00
  Слика на Bosch Голема работилница со 150 елементи - Klein

  Bosch Голема работилница со 150 елементи - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа работна маса има сè што може да им треба на малите мајстори ● Совршено е опремена со шлем, заштитни очила, штитници за уши, ракавици, многу алатки и многу додатоци ● Комплетот содржи безжичен шрафцигер Bosch со звучни и светлосни ефекти ● Со шрафцигерот кој работи на батерии, сите завртки може брзо да се навртуваат и одвртуваат ● Со овој комплет детската соба ќе се претвори во механичарска работилница со многу можни комбинации, коишто зависат само од детската имагинација и креативност ● Произведено во Германија ● Големина: 62 cm x 42 cm x 100 cm ● Потребни се 2 x R03, 3 x R6-AA батерии (не се испорачуваат со комплетот)
  ден 9.890,00
  Слика на Bosch - Куфер ГРАН ПРИ, со електричен шрафцигер Иксолино, Klein

  Bosch - Куфер ГРАН ПРИ, со електричен шрафцигер Иксолино, Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој куфер со алат и тркачка кола од Bosch, малите љубители на трки ќе можат да направат свој кул тркачки автомобил ● Во куферот има тркачки автомобил кој чека да се расклопи на 10 дела и да се изгради повторно со безжичен шрафцигер ● Со шрафцигерот кој работи на батерии, сите завртки може брзо да се навртуваат и одвртуваат - па дури и да се осветлуваат ● Механичарска работилница на патека за трки во средината на детската соба - ова е можно со овој куфер, како и игривото тренирање на моторичките вештини и техничкото разбирање ● Димензии: 32 cm x 26 cm x 9 cm ● Потребни батерии: 2 x R03-AAA (Не се испорачуваат со комплетот)
  ден 2.570,00
  Слика на Голем докторски комплет со мобилен телефон и докторски мантил - Klein

  Голем докторски комплет со мобилен телефон и докторски мантил - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа висококвалитетна и целосно опремена докторска чанта, е секогаш прирака кога е потребна помош ● Комплетот вклучува мобилен телефон на батерии со звук и докторски мантил ● Со топломерот, стетоскопот, отоскопот и другите инструменти, плишените играчки и куклите ќе добијат соодветен третман ● Металниот стетоскоп е целосно функционален, така што децата ќе можат да ги слушнат отчукувањата на срцето и звуците на дишењето ● Кутијата и инструментите се специјално дизајнирани да одговараат на детските раце ● Помага во развојот на емпатијата, социјалните вештини и во ублажувањето на стравот од одење на лекар ● Произведено во Германија ● Димензии: 28 cm x 9,5 cm x 22 cm
  ден 3.680,00
  Слика на Докторски комплет - Klein

  Докторски комплет - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ Оваа целосно опремена докторска чанта, е секогаш прирака кога е потребна помош ● Со топломерот, стетоскопот, отоскопот и другите инструменти, плишените играчки и куклите ќе добијат соодветен третман ● Кутијата и инструментите се специјално дизајнирани да одговараат на детските раце ● Помага во развојот на емпатијата, социјалните вештини и во ублажувањето на стравот од одење на лекар ● Произведено во Германија ● Димензии: 28 cm x 9,5 cm x 22 cm
  ден 1.570,00
  Слика на Braun – Комплет за правење фризури, со електричен фен - Klein

  Braun – Комплет за правење фризури, со електричен фен - Klein

  За возраст од 3 години и понатаму │ На малите стилисти апсолутно ќе им се допадне оваа убава фризерска кутија ● Комплетот содржи многу додатоци, вклучувајќи огледало, чешел, четка, стегачи и штипки за коса и многу повеќе ● Малиот фен дува ладен воздух, така што децата ќе можат безбедно да им прават фризури на своите кукли и да ја развиваат креативноста низ игра ● Потребна е 1 x R6-AA батерија (не се испорачува со комплетот) ● Големина: 27.5 cm x 11 cm x 22.2 cm
  ден 2.290,00
  Слика на Braun – Мега-комплет за фризури со четка за коса Braun Saten Hair 7 - Klein

  Braun – Мега-комплет за фризури со четка за коса Braun Saten Hair 7 - Klein

  Овој мега сет во најновиот дизајн на Браун ќе ја претвори детската игротека во елегантен салон. Сетот вклучува пегла за коса, четка за коса Satin Hair 7, огледало, чешел, шише со спреј со функција за прскање вода и 4 штипки за коса. Децата ќе сакаат да го користат малиот фен кој со притискање на копче дува ладен воздух. Децата сакаат да имаат сопствен фризерски салон и тоа им помага да ги развијат нивните фини моторни вештини и имагинација преку игра. Димензии на пакувањето: 48 cm x 8 cm x 26 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре I Потребни се батерии 2 x R03-AAA 'не се доставуваат со производот
  ден 3.150,00
  Слика на Miele Кујна “STAR” - Klein

  Miele Кујна “STAR” - Klein

  Со оваа голема кујна во популарниот дизајн на Miele, малите рачиња можат да измешаат разни работи со рачен миксер и сад за матење, да приготват печени крцкави кокошки (играчки) во рерна и да го испробаат кујнскиот прибор што се наоѓа во вистинските кујни на мама и тато. Вредните готвачи имаат се што им е потребно, достапни се прибор за готвење и јадење, како што се тенџериња, чинии, прибор за јадење, како и многу храна (играчки) вклучувајќи риба, помфрит, шпагети и многу повеќе. Покрај деталите како што е машината за кафе со звучна функција, детската кујна за игра вклучува и мијалник во кој чешмата може да пумпа вода и плоча за готвење со гас, која, благодарение на ефектите за безбедност на децата, трепери целосно безопасно и звучи како вистинска. Мешањето во тавата, вртењето на прженото јајце во тавата и солењето, ставањето колбаси на чинијата и сервирањето не само што е забавно, туку и ги тренира моторните вештини и креативноста. Произведено во Германија I Димензии: 55 cm x 137 cm x 95 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе години I Потребни се батерии: 4 x R03-AAA 'не се доставуваат
  ден 8.250,00
  Слика на Вага за супермаркет со електронски дисплеј за тежина - Klein

  Вага за супермаркет со електронски дисплеј за тежина - Klein

  Со оваа вага, малите трговци можат да измерат сè што нудат во маркетот. Едноставно ставете ја стоката на вагата, свртете го убавото тркало на горниот дел од екранот и прочитајте ја тежината на дното на мерната лента. Малите трговци особено уживаат во тоа што површината за мерење тоне штом има нешто на неа. Овие ваги за играње, ве покануваат на забавни игри со улоги кои поттикнуваат имагинација и комуникациски вештини. Димензии: 145 cm x 15 cm x 29 cm I Погоден за деца на возраст од 3 и повеќе I Потребни се батерии: 2 x R6-AA 'не се доставуваат
  ден 1.690,00
  Слика на Cat® – Комплет КАМИОН СО АЛАТ 4 во 1- Klein

  Cat® – Комплет КАМИОН СО АЛАТ 4 во 1- Klein

  Без разлика дали е кул камион, товарно возило или транспортер за кутија со алатки што исто така функционира и како корито за превртување, ова возило е задолжително за секое градилиште. Приспособувањето на камионот да може да се употреби како градежно возило е возможно благодарение на шрафцигерот. Маневрирачкиот дампер и флексибилниот копач се секогаш подготвени да му помогнат на градежното возило да излезе ако е потребно. Со градежната играчка, децата ги развиваат своите моторни вештини и координација око-рака, како и нивната имагинација и креативност, благодарение на многуте можности за комбинирање. Погоден за деца од три години.
  ден 2.830,00
  Слика на Електронска каса со екран на допир - Klein

  Електронска каса со екран на допир - Klein

  Големата каса ќе ја претвори детска игротека во вистинска продавница „со автентични звуци и светлосни ефекти“. Касата правилно ги собира сите цени, скенерот светнува и испушта звучен сигнал, па дури и звукот на отворањето на фиоката дава вистинско искуство за купување во продавница. Оваа внимателно осмислена играчка за учење вклучува и пари за играње кои малите купувачи можат да ги користат за да ги купат и продаваат своите производи, Со оваа каса, децата можат да се бидат во улога на продавач, купувач и да научат како да собираат преку игра, Spiel Gut" награда | Димензии: 31 cm x 15,5 cm x 23 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре I Потребни батерии: 3 x R6-AA 'не се доставуваат со производот
  ден 3.480,00
  Слика на Таблет каса со звучна лента - Klein
  Слика на Пожарникарски комплет, со шлем и додатоци - Souza
  Слика на John Deere - Трактор со преден натоварувач и противтежа - Klein

  John Deere - Трактор со преден натоварувач и противтежа - Klein

  Играчката трактор е произведена според дизајнот на Џон Дир во размер 1:24. Исто како и неговиот модел, има преден натоварувач. Тракторот има интегриран систем за завртки и може да се демонтира и повторно да се состави со помош на шрафцигер. Работата со шрафцигер им помага на малите љубители на тракторот да ги развијат своите моторни вештини и техничкото разбирање. Димензии: 24,5 cm x 9,5 cm x 14,5 cm I Играчка погодна за деца на возраст од 3 години па нагоре
  ден 1.890,00
  Слика на Ранец за прва помош- Klein

  Ранец за прва помош- Klein

  Благодарение на неговите прилагодливи ленти за рамо, овој ранец за спасување во итни случаи ќе одговара на сите посветени лица за прва помош. Комплетот се состои од стетоскоп, спекулум за уво, термометар, шприц и рефлексен чекан. Врвот на овој ранец е мониторот за крвен притисок на батерии со звучен ефект. Децата сакаат да им помагаат и да ги спасуваат другите a со овој ранец, тие имаат се што им е потребно за да го направат тоа. Со користење на ранецот во нивните игри ги развиваат и нивните комуникациски вештини. Димензии: 28 cm x 25 cm x 8,5 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре I Потребни батерии: 2 x R03-AAA не се доставуваат со производот
  ден 1.790,00
  Слика на Стоматолошко куферче - Klein

  Стоматолошко куферче - Klein

  Стоматолошко куферче со кое децата можат темелно да ги прегледаат забите и да ги третираат со инструменти. Цврстата футрола е опремена со стоматолошки инструменти како што се дупчалка и огледало, шприц и многу повеќе, с мешен додаток - ајкула чии заби се здрави од едната страна, но скршени од другата и итно треба да се лекуваат Со ова куферче и малата ајкула можете да им помогнете на многу деца да го олеснат стравот од посета на стоматолошка ординација. Произведено во Германија I Димензии: 21 cm x 14,5 cm x 13 cm I Погоден за деца на возраст од три и повеќе години
  ден 1.380,00
  Слика на Докторско куферче, трапезоид- Klein

  Докторско куферче, трапезоид- Klein

  Ова црвено докторско куферче со додатоци е секогаш подготвено да пружи помош кога на куклите или играчките за гушкање им треба брз преглед и правилен третман. Со термометар, рефлексен чекан, спекулум за уво и стетоскоп, децата можат темелно да ги прегледаат своите пациенти и да ја дадат вистинската дијагноза. И практичната рачка на куферчето и инструментите се специјално дизајнирани да одговараат на детските раце. Убавите инструменти погодни за деца им овозможуваат на децата да ги развијат своите моторни вештини преку игра и можат да помогнат да се намали нивниот страв од одење на лекар. Произведено во Германија | Димензии: 24 cm x 11 cm x 19 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре
  ден 850,00
  Слика на Fashion Passion- Детска машина за шиење- Klein

  Fashion Passion- Детска машина за шиење- Klein

  Младите љубители на модата ќе имаат многу креативна (но безбедна) забава со оваа детска машина за шиење која има проѕирен штитник околу иглата. Машина за шиење има две поставки за брзина, конец на врвот и долен конец, држач што се извлекува за макара со конец, игла за замена и многу повеќе. Машината за шиење може да се ракува со батерија со помош на ножната педала или алтернативно со вртење на практичното рачно тркало. Со машината за шиење Fashion Passion, децата не само што ја користат својата креативност, тие учат и да бидат трпеливи и добиваат основно разбирање за начинот на кој се прави облеката. Димензии: 19,5 cm x 12,5 cm x 20 cm I Погоден за деца на возраст од 8 години па нагоре
  ден 2.780,00
  Слика на Bosch Хамер- Чекан за кршење - Klein

  Bosch Хамер- Чекан за кршење - Klein

  Хамер- Чекан за кршење што се чувствува и звучи исто како вистинскиот, верен на оригиналот од Bosch. Кога ќе ја притиснете дупчалката, ќе слушнете звук на чекан придружен со трепкачко светло. Дупчалката се напојува со батерии и се движи нагоре и надолу. Децата сакаат да ја имаат оваа играчка во нивната работилница, која исто така ги развива нивните моторни вештини. Димензии: 28 cm x 7 cm x 50 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре I Потребни се батерии: 3 x R6-AA 'не се доставуваат со производот
  ден 2.470,00
  Слика на Bosch- Безжичен шрафцигер- Klein

  Bosch- Безжичен шрафцигер- Klein

  Реплика на оригиналниот безжичен шрафцигер Bosch со функции погодни за деца и рачка која е специјално прилагодена да одговара на детските раце. Дупчалката/шрафцигерот може да се врти и во насока на стрелките на часовникот и спротивно од стрелките на часовникот, со реални звуци и светлосни ефекти. Битовите се заменливи и одговараат на сите системи за завртки Theo Klein Bosch. Висококвалитетниот шрафцигер играчка им помага на малите занаетчии да ги развијат своите моторни вештини, креативност и имагинација, како и да го прошират своето техничко разбирање. Димензии: 20 cm x 6,5 cm x 19 cm I Погоден за деца над три години I Потребни батерии: 3 x R6-AA - Не се вклучени
  ден 1.680,00
  Филтри Close
  Min: ден 850,00 Max: ден 9.890,00
  ден850 ден9890