Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Комплети за креативни активности

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер Monster High - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер Monster High - Educa

  За возраст од 5 до 10 години │Овој комплет е совршен подарок за секое мало девојче. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни ● Со светлечка подлога ● Брошура со модели и инструкции ● 4 картонски фигури со Monster High ● Лепенки за декорација ● Внатрешноста на пакувањето се трансформира во модна писта
  ден 2.190,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер БАЈКОВИТ СВЕТ - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер БАЈКОВИТ СВЕТ - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер БАРБИ - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер БАРБИ - Educa

  За возраст од 5 до 10 години │Овој комплет е совршен подарок за секое мало девојче. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни ● Со светлечка подлога ● Брошура со модели и инструкции ● 4 картонски фигури со Барби ● Лепенки за декорација ● Внатрешноста на пакувањето се трансформира во модна писта
  ден 2.190,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ГЛАМУРОЗЕН ШИК - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ГЛАМУРОЗЕН ШИК - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ПОП ЅВЕЗДА - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ПОП ЅВЕЗДА - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ТЕМНА АКАДЕМИЈА - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ТЕМНА АКАДЕМИЈА - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Cat® – Комплет КАМИОН СО АЛАТ 4 во 1- Klein

  Cat® – Комплет КАМИОН СО АЛАТ 4 во 1- Klein

  Без разлика дали е кул камион, товарно возило или транспортер за кутија со алатки што исто така функционира и како корито за превртување, ова возило е задолжително за секое градилиште. Приспособувањето на камионот да може да се употреби како градежно возило е возможно благодарение на шрафцигерот. Маневрирачкиот дампер и флексибилниот копач се секогаш подготвени да му помогнат на градежното возило да излезе ако е потребно. Со градежната играчка, децата ги развиваат своите моторни вештини и координација око-рака, како и нивната имагинација и креативност, благодарение на многуте можности за комбинирање. Погоден за деца од три години.
  ден 2.830,00
  Слика на 6 парчиња накит - Magic Ocean - Janod
  Слика на Princes Coralie- СОФИЈА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Princes Coralie- СОФИЈА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Оваа стајлинг глава е совршена за мали фризери и шминкери - тие можат да ја четкаат, измијат и стилизираат нејзината долга коса како сакаат. Сјајот за усни, сенката за очи и руменилото се дерматолошки тестирани, а штипките и прамените коса се супер трендовски. Убавото лице може да се нашминка со боите од козметиката поставена во куќиштето во форма на срце, кои лесно се чистат. Со футрола за шминка во форма на срце, чешел, четка, рачки и штипки за коса, мониста и екстензии, децата можат да ги развијат своите моторни вештини и нивната креативност. Димензии: 23,5 cm x 13 cm x 27 cm I Погоден за деца на возраст од 3 години па нагоре
  ден 2.690,00
  Слика на Princes Coralie- МАРИЕЛА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Princes Coralie- МАРИЕЛА модел на глава за стилизирање и шминкање- Klein

  Оваа стајлинг глава е совршена за мали фризери и шминкери - тие можат да ја четкаат, измијат и стилизираат нејзината долга коса како сакаат. Сјајот за усни, сенката за очи и руменилото се дерматолошки тестирани, а штипките и прамените коса се супер трендовски. Во четката за коса може да се стави и лична слика. За време на шминкањето, чешлањето и четкањето, прицврстувањето штипки и шноли за коса, децата ги усовршуваат моторните вештини и креативноста. Димензии: 23,5 cm x 13 cm x 27 cm I Погоден за деца на возраст од три и повеќе години
  ден 2.850,00
  Слика на Моите магигични напивки (Magic Ocean) - Janod/Hachette
  Слика на Магичен Океан - Сет за креирање круни
  Слика на Сет за изработка на круни (Magic School) - Janod/Hachette
  Слика на Сет за изработка на магични стапчиња (Magic School) - Janod/Hachette
  Слика на Сет за изработка на магични стапчиња (Magic Ocean) - Janod/Hachette
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 8 бразлетни за среќа
  Филтри Close
  Min: ден 740,00 Max: ден 2.850,00
  ден740 ден2850