Search
English
All Categories
  Menu Close

  STIMULI

  Discover the KALOO Stimuli range: a line developed in collaboration with early years specialists with the aim of accompanying baby throughout every stage of their development, by means of so-called "sensory-motor" games, suitable from 0 to 24 months.

  View as Grid List
  Sort by
  Display items per page
  Picture of GROW-WITH-ME SENSORY MAT FOR BABY
  Picture of GROW-WITH-ME BOOK FOR BABY
  Picture of SOFT MARACA FOR BABY

  SOFT MARACA FOR BABY

  ден 690,00
  Picture of SENSORY SOFT BALLS SET FOR BABY (5 PIECES)

  SENSORY SOFT BALLS SET FOR BABY (5 PIECES)

  Овие 5 лесни, текстилни и флексибилни мулти-сензорни топчиња, се одличен и забавен начин за стимулирање на сетилата на бебето.
  ден 1.360,00
  Picture of SENSORY CUBE FOR BABY

  SENSORY CUBE FOR BABY

  Дизајнирана и произведена во соработка со психомоторни терапевти, оваа сензорна коцка е одличен, забавен начин за нежно стимулирање на сетилата на бебето. Таа е лесна за фаќање и држење, а страните од различни материјали, текстури и бои помагаат во развојот на допирот, видот и слухот на бебето.
  ден 1.650,00
  Picture of SENSORY MIRROR FOR BABY

  SENSORY MIRROR FOR BABY

  За возраст од 0 месеци и понатаму │ Сетилно огледало, идеално за развивање на сетилата и љубопитноста ● Помага во развојот на видот и слухот ● Различните додатоци помагаат во развојот на а сетилото за допир
  ден 2.490,00