Search
English
All Categories
  Menu Close

  Padlocks Board - The Farm

  Manufacturer: Janod
  За возраст од 3 години и понатаму │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста и љубопитноста
  SKU: 3700217371197
  Availability: In stock
  ден 1.530,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  Оваа дрвена табла со брави и катанци од француската марка JANOD е идеална едукативна играчка за деца на возраст од 3 години и понатаму. Играчката има 5 типа на затворачи, од кои секој отвора нешто, откривајќи нови ликови од фармата: со дрвеното резе се отвора оградата за кравата, со катанецот со клуч се заклучува тракторот, а со лизгачката брава - приколката со сено под кое спијат козите, синџирчето е за куќичката за мачки, а има и брава за кокошарникот. Играчката е цврсто изработена и сосема безбедна за детето.

  Играњето со неа е одличен тренинг за фините моторни вештини и помага да се развие вештината за фаќање, умешноста на прстите, како и разбирањето на причинско-последичните односи (затворање-отворање).

  Димензии: 34.6 x 2.8 x 24.8 cm

  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *