Search
English
All Categories
  Menu Close

  RAILWAY BUCKET-BUILDER-SET

  Manufacturer: Hape
  SKU: 6943478029750
  Availability: Out of stock
  ден 3.890,00
  i h
  Free shipping
  Delivery date: 1-3 Working days

  Прекрасен железнички комплет од 50 делови за превоз на патници и на товар.

  Комплетот вклучува шини, локомотива, вагони, борови дрвја и други додатоци. Доаѓа во своја кутија за складирање, којашто станува дел од сценографијата. Со деловите коишто се прилагодени за мали раце, децата можат да изградат сопствен град. Оваа играчка помага да се развие координација на рацете и очите и просторната свесност, а е одлична и за стимулирање на играњето улоги, комуникацијата, креативните замисли и создавањето сопствени приказни.

  Овој комплет е компатибилен со сите поважни сетови на возови со шини и може да се комбинираат.

  НАГРАДИ: Номинирана за Top10 Toys 2020; номинирана за Golden Rocking Horse Awards 2020 година во Германија, Финалист на ASTRA 2020 Best Toys for Kids Awards.

  Димензии на производот: 50 x 80 x 14 cm.

  Димензии на кутијата: 32 x 21,5 x 23,5 cm.

  Материјал: Дрво,пластика

  Возраст: 3 г. и понатаму

  Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.

   

  Products specifications
  Material Дрво, пластика
  Box size L: 32, W: 21.5, H: 23.5 cm
  Product dimensions L: 50, W: 80, H: 14 cm
  Age 3+ Warning! Not suitable for children under 36 months
  0.0 0
  Write your own review Close
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *