Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Kaloo

  Kaloo е светски лидер во доменот на меки играчки и додатоци за бебешка опрема. Користејќи екстравантни материјали и иновативни дизајни, тие ги создавaат едни од најпосакуваните подароци за бебиња. Прекрасните кутии, меките приврзоци и суптилните детали, се знак за особеното внимание коешто во Kaloo им го посветуваат на нивните играчки. 

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Мека играчка за бебиња ОВЦА (макси)- Kaloo
  Слика на Мека музичка играчка ОВЦА - Kaloo
  Слика на Мека музичка играчка ОВЦА - Kaloo
  Слика на Меки играчки и приврзоци за цуцла ОВЧИЧКИ - Kaloo
  Слика на 5 Меки сензорни топки за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  5 Меки сензорни топки за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Овие 5 лесни, текстилни и флексибилни мулти-сензорни топчиња, се одличен и забавен начин за стимулирање на сетилата на бебето.
  ден 1.360,00
  Слика на Играчка за бебиња - Маче што се клати - СТИМУЛИ - Kaloo

  Играчка за бебиња - Маче што се клати - СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух
  ден 1.540,00
  Слика на Мека книга за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Мека книга за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Контрастните бои и шари помагаат во развојот на видот ● Го поттикнува развојот на рефлексот за фаќање и држење
  ден 990,00
  Слика на Сензорна подлога за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Сензорна подлога за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух ● Соодветна е за користење во природа
  ден 7.430,00
  Слика на Мојата рамка со спомени - Kaloo

  Мојата рамка со спомени - Kaloo

  Целосно безбедно за бебето ● Лесно и брзо се изработува
  ден 1.650,00
  Слика на Зелено мече - BUBBLE OF LOVE - 23 cm - Kaloo
  Слика на Зајче - BUBBLE OF LOVE - 23 cm - Kaloo
  Слика на Зајче - BUBBLE OF LOVE - 30 cm - Kaloo
  Слика на Зелено мече - BUBBLE OF LOVE - 30 cm - Kaloo
  Слика на Мека тропалка за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Мека тропалка за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 до 24 месеци │ Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата ● Ги активира сетилата за вид и допир и слух
  ден 690,00
  Слика на Кукла “NAOMIE “ 25cm - Kaloo
  Слика на Клацкалка ЛИСИЦА - Kaloo
  Слика на Клацкалка ПОЛАРНО МЕЧЕ - Kaloo
  Слика на Кукла “IRIS“ 25cm - Kaloo
  Слика на Кукла “IRIS“ 32cm - Kaloo
  Слика на Кукла “JADE“ 32cm - Kaloo
  Слика на Кукла “Valentine“ 25cm - Kaloo
  Слика на Кукла “Valentine“ 32cm - Kaloo
  Слика на Мека играчка со количка ЛИСИЦА - Kaloo
  Слика на Мека кукла АУРОРА - Kaloo

  Мека кукла АУРОРА - Kaloo

  Со нејзината неверојатно мека ткаенина и префинетите детали Аурора е совршена за гушкање и за мирен сон.
  ден 1.540,00
  Слика на Мека музичка кукла АУРОРА - Kaloo

  Мека музичка кукла АУРОРА - Kaloo

  Со нејзината неверојатно мека ткаенина и префинетите детали Аурора е совршена за гушкање и за мирен сон.
  ден 2.390,00
  Слика на СЛОНЧЕТО НОА „ПРЕСТИЖ“ 38 CM - KALOO
  Слика на Тропалка со глодалка - ЛИЦЕСОТ ЛЕОНАРД - Kaloo

  Тропалка со глодалка - ЛИЦЕСОТ ЛЕОНАРД - Kaloo

  Соодветна за бебиња уште од раѓање ● Исклучително мека и нежна тропалка ● Извезани детали на лицето ● Дрвена глодалка ● Големината одговара на малите бебешки раце и го поттикнува рефлексот за фаќање и стискање
  ден 890,00
  Слика на Волчица со бебе - LOUISE - 35 CM- KALOO
  Слика на Моето прво ќебе - KALOO
  Слика на Мека играчка за бебиња ЛИСИЦА - Kaloo (20cm)
  Слика на МЕЧЕ „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO
  Слика на Мека играчка за бебиња ЗАЈАЧЕ - Kaloo (20cm)
  Слика на Кукла “FLEUR“ 32cm - Kaloo
  Слика на Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo
  Слика на Кукла “ROSE“ 32cm - Kaloo
  Слика на Кукла „EMMA K“ 25 cm - Kaloo
  Слика на Кукла „Perle K“ 25cm - Kaloo
  Слика на Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo
  Слика на Кукла EMA, 32cm - Kaloo
  Слика на Клацкалка МАГАРЕНЦЕ - Kaloo
  Слика на Мојата музичка лисица - KALOO
  Слика на Мека играчка ЛИСИЦА (Голема) - Kaloo
  Слика на Мека играчка за бебиња ГЛУВЧЕ (17 cm) - Kaloo
  Слика на Дрвена играчка со активности за бебиња - Kaloo
  Слика на Мека кукла Valentine (80 cm) - Kaloo
  Слика на Мека кукла AMANDINE (32 cm) - Kaloo
  Слика на Мека играчка со дрвена глодалка ЗАЈАЧЕ (Гулаб) - Kaloo
  Слика на Мека играчка со дрвена глодалка ЗАЈАЧЕ (Зелено) - Kaloo
  Слика на Мека играчка со дрвена глодалка ЗАЈАЧЕ (Розово) - Kaloo
  Слика на Зајаче - ACQUA - SMALL
  Слика на Мојата прва мека кукла „ ROSE“ 80 CM
  Слика на Мека играчка РОЗОВО МЕЧЕ - Kaloo (20 cm)
  Слика на Мека играчка и ноќна светилка ОВЦА - Kaloo
  Слика на Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Виолетово-сиво), 25 cm - Kaloo

  Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Виолетово-сиво), 25 cm - Kaloo

  Соодветно користење уште од раѓање │ Спакувано во убава кутија за подарок, што можете да ја прилагодите со порака на соодветно место на внатрешната страна на капакот.
  ден 1.450,00
  Слика на Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Крем), 25 cm - Kaloo

  Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Крем), 25 cm - Kaloo

  Соодветно користење уште од раѓање │ Спакувано во убава кутија за подарок, што можете да ја прилагодите со порака на соодветно место на внатрешната страна на капакот.
  ден 1.450,00
  Слика на Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Крем), 35 cm - Kaloo

  Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Крем), 35 cm - Kaloo

  Соодветно користење уште од раѓање │ Спакувано во убава кутија за подарок, што можете да ја прилагодите со порака на соодветно место на внатрешната страна на капакот.
  ден 1.690,00
  Слика на Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Окер), 25 cm - Kaloo

  Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Окер), 25 cm - Kaloo

  Соодветно користење уште од раѓање │ Спакувано во убава кутија за подарок, што можете да ја прилагодите со порака на соодветно место на внатрешната страна на капакот.
  ден 1.450,00
  Слика на Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Розово), 25 cm - Kaloo

  Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Розово), 25 cm - Kaloo

  Соодветно користење уште од раѓање │ Спакувано во убава кутија за подарок, што можете да ја прилагодите со порака на соодветно место на внатрешната страна на капакот.
  ден 1.450,00
  Слика на Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Розово), 25 cm - Kaloo

  Мека играчка ЗАЈАЧЕ (Розово), 25 cm - Kaloo

  Соодветно користење уште од раѓање │ Спакувано во убава кутија за подарок, што можете да ја прилагодите со порака на соодветно место на внатрешната страна на капакот.
  ден 1.450,00
  Слика на Музичка кутија за накит ВАЛЕНТИНА - Kaloo

  Музичка кутија за накит ВАЛЕНТИНА - Kaloo

  За возраст од 3 години и понатаму │Со балерина што игра на музиката од Лебедово езеро ● Со прегради за чување накит и место за фотографија на внатрешната страна на капакот
  ден 2.170,00
  Слика на Музичка кутија за накит ЕМА - Kaloo

  Музичка кутија за накит ЕМА - Kaloo

  За возраст од 3 години и понатаму │Со балерина што игра на музиката од Лебедово езеро ● Со прегради за чување накит и место за фотографија на внатрешната страна на капакот
  ден 2.170,00
  Слика на Мека сензорна коцка за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Мека сензорна коцка за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Дизајнирана и произведена во соработка со психомоторни терапевти, оваа сензорна коцка е одличен, забавен начин за нежно стимулирање на сетилата на бебето. Таа е лесна за фаќање и држење, а страните од различни материјали, текстури и бои помагаат во развојот на допирот, видот и слухот на бебето.
  ден 1.650,00
  Слика на Сензорно огледало за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  Сензорно огледало за бебиња СТИМУЛИ - Kaloo

  За возраст од 0 месеци и понатаму │ Сетилно огледало, идеално за развивање на сетилата и љубопитноста ● Помага во развојот на видот и слухот ● Различните додатоци помагаат во развојот на а сетилото за допир
  ден 2.490,00
  Слика на Комплет за новороденче - КРЕМ - Kaloo
  Слика на Комплет за новороденче - ОКЕР - Kaloo
  Слика на Комплет за новороденче - ТЕРАКОТА - Kaloo