Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Orchard Toys

  Сите игри и сложувалки произведени од Orchard Toys се дизајнирани имајќи ja предвид нивната едукативна страна, работејќи заедно со наставници, градинки, родители и со самите деца, за да се обезбеди совршена рамнотежа помеѓу образовните придобивки и вредноста на играњето. Фокусот е ставен на голем број клучни вештини, почнувајќи од основните когнитивни и моторички вештини, па се до поспецифични цели како што се социјалните вештини, писменоста и математиката.

  Додека играат со производите на Orchard Toys, децата дури и не забележуваат дека учат и што е најважно... се ЗАБАВУВААТ!

   

  Квалитет

  Сите картички и делови за играње се цврсти и лесни за чистење, што значи дека ќе го издржат тестот на времето и покрај постојаното играње, носење и извалкани рачиња! Таа добитна комбинација на образовна вредност при играта и физичката издржливост е тоа што ги прави овие производи долготрајни!

  Изработени се од 100% рециклиран картон.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Глави и опашки на фармата
  Слика на Еден, два, три (Сложувалка)

  Еден, два, три (Сложувалка)

  Бројте сѐ до врвот на дрвото, со многу среќни суштества кои ќе ви помогнат на вашиот пат. Оваа загатка е одлична за развивање на вештината на броење, но и за учење на децата за различните животни што може да се најдат во џунглата.
  ден 890,00
  Слика на Картички за учење букви и бројки
  Слика на Things To Do Activity Book

  Things To Do Activity Book

  A 24-page sticker and activity book featuring a wide range of Orchard Toys characters.
  ден 200,00
  Слика на First Words Colouring Book

  First Words Colouring Book

  A 24-page language and literacy sticker and colouring activity book.
  ден 200,00
  Слика на ABC Colouring Book

  ABC Colouring Book

  A 24-page educational colouring activity book to encourage children to read and write.
  ден 200,00
  Слика на Магична математика

  Магична математика

  Фасцинантна игра којашто од математиката прави магија.
  ден 1.090,00
  Слика на Match and Spell Game

  Match and Spell Game

  A fun first reading and spelling activity
  ден 690,00
  Слика на Match and Spell Next Steps Game

  Match and Spell Next Steps Game

  Develop reading and spelling skills using sounds and blends.
  ден 690,00
  Слика на Smelly Wellies Game

  Smelly Wellies Game

  Find matching pairs of smelly wellies for your monsters!
  ден 650,00
  Слика на Каде живеам?

  Каде живеам?

  ден 990,00
  Слика на Look and Find... Alphabet Jigsaw