Search
English
All Categories
  Menu Close

  Pretend play

  View as Grid List
  Sort by
  Display items per page
  Picture of GREEN MARKET GROCERY (WOOD)

  GREEN MARKET GROCERY (WOOD)

  ден 6.890,00
  Picture of Twist Kitchen

  Twist Kitchen

  ден 12.590,00
  Picture of P'TITE MISS DRESSING TABLE (WOOD)
  Picture of HAPPY DAY BIG COOKER (WOOD)

  HAPPY DAY BIG COOKER (WOOD)

  ден 7.890,00
  Picture of BIG COOKER REVERSO

  BIG COOKER REVERSO

  Меките бои, уникатниот и модерен дизајн и совршената опременост, се комбинација со многу можности.
  ден 10.900,00
  Picture of LAGOON MAXI COOKER (WOOD)

  LAGOON MAXI COOKER (WOOD)

  ден 12.900,00
  Picture of DELUXE KITCHEN PLAYSET WITH FAN FRYER

  DELUXE KITCHEN PLAYSET WITH FAN FRYER

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со специјална рингла со вентилатор ● Кафемат, микробранова печка, фрижидер, корпа за отпадоци за рециклирање и три двострани картички со рецепти ● Димензии 88.6 x 29.7 x 90 cm
  ден 8.250,00
  Picture of MACARON MAXI COOKER (WOOD)

  MACARON MAXI COOKER (WOOD)

  ден 13.640,00
  Picture of Strawberry Dessert Set

  Strawberry Dessert Set

  За возраст од 3 години и понатаму │ Совршена интерактивна играчка која ги поттикнува малите да го имитираат однесувањето на возрасните ● Помага во развојот на фантазијата, креативноста и социјалните и јазичните вештини
  ден 1.790,00
  Picture of Italian-Style Coffee

  Italian-Style Coffee

  ден 2.170,00
  Picture of Muddy Lab - Outdoor Kitchen

  Muddy Lab - Outdoor Kitchen

  ден 7.890,00
  Picture of ALL-IN-1 KITCHEN

  ALL-IN-1 KITCHEN

  ден 14.490,00
  Picture of Twist - Tea Set

  Twist - Tea Set

  ден 2.170,00
  Picture of Hape Gourmet Grill With Food
  Picture of Hape Kitchen with Light and Sound

  Hape Kitchen with Light and Sound

  Детската кујна од HaPe International е совршена за забава при готвењето. Играњето со кујната им дава на децата чувство на независност, ја развива нивната имагинација и креативност. Сетот има интерактивни карактеристики кои ја прават играта одраз на активностите што децата ги набљудуваат во секојдневниот живот и сакаат да ги имитираат.
  ден 6.590,00
  Picture of MY BAKING OVEN WITH MAGIC COOKIES
  Picture of LITTLE CHEF COOKING & STEAM PLAYSET

  LITTLE CHEF COOKING & STEAM PLAYSET

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 16 елементи ● Од капакот излегува ладна магла, којашто се издига нагоре како вистинска пареа ● Притиснете го црвеното копче, за да слушнете звуци на готвење
  ден 1.790,00
  Picture of HOTPOT COOKING PLAYSET

  HOTPOT COOKING PLAYSET

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 17 елементи ● Од капакот излегува ладна магла, којашто се издига нагоре како вистинска пареа ● Притиснете го копчето, за да слушнете звуци на готвење
  ден 2.070,00
  Picture of CANDY CHIC BIG COOKER

  CANDY CHIC BIG COOKER

  ден 7.890,00
  Picture of MY PASTRY WORKSHOP

  MY PASTRY WORKSHOP

  ден 2.090,00
  Picture of TRIO CORNER KITCHEN

  TRIO CORNER KITCHEN

  На залиха од 10 октомври 2022 г.
  ден 7.390,00
  Picture of CANDY CHIC DOLL'S BED

  CANDY CHIC DOLL'S BED

  ден 2.590,00
  Picture of CANDY CHIC HIGH CHAIR

  CANDY CHIC HIGH CHAIR

  ден 2.290,00
  Picture of HAPE FARMERS MARKET STALL

  HAPE FARMERS MARKET STALL

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со овој фантастичен штанд, децата можат да ја играат улогата на купувачи или породавачи, како на вистински пазар ● Комплетот вклучува многу додатоци, коишто ќе им овозможат на децата реалистично искуство ● Одлична играчка за развој на имагинацијата, комуникацијата и социјални вештини, а може да помогне и при совладувањето на основните нумерички операции
  ден 6.730,00
  Picture of Soup Set

  Soup Set

  За возраст од 3 години и понатаму │Убав начин децата да се запознаат со готвењето здрава храна од зеленчук! Комплетот содржи: праз, моркови, компири, кромид, тестенини - сè што е потребно за подготовка на здрава и вкусна супа.
  ден 2.090,00
  Picture of Hape Outdoor Kitchen

  Hape Outdoor Kitchen

  За возраст од 3 години и понатаму │ Уживајте во сонцето и свежиот воздух со вашите малечки, додека се преправаат дека готват храна со лисја, камења и кал, или пак садат цвеќе или зеленчук во саксиите ● Издржливото дрво што се користи за изработка на оваа гарнитура за играње на отворено, гарантира дека таа ќе трае долго време - низ генерациите
  ден 10.850,00
  Picture of Fruit with velcro

  Fruit with velcro

  ден 1.250,00
  Picture of DOCTOR'S SUITCASE

  DOCTOR'S SUITCASE

  ден 1.690,00
  Picture of VACUUM PLAYSET

  VACUUM PLAYSET

  ден 1.950,00
  Picture of CANDY CHIC PRAM

  CANDY CHIC PRAM

  ден 5.450,00
  Picture of MACARON COOKER (WOOD)

  MACARON COOKER (WOOD)

  ден 5.590,00
  Picture of HAPPY DAY DOLL'S HOUSE (WOOD)
  Picture of MADEMOISELLE DOLL'S HOUSE (WOOD)
  Picture of Suitcase Doll's house with accessories
  Picture of ALL SEASON HOUSE (FURNISHED)

  ALL SEASON HOUSE (FURNISHED)

  Безвремена играчка што ќе ја поттикне детската фантазија.
  ден 9.490,00
  Picture of Llorens doll 35 cm - The Pretty Dolls - Elena
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Bella Pan

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Bella Pan

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Dana Star

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Dana Star

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Lilly Queen

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Lilly Queen

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Luci Moon

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Luci Moon

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Pisi Pink

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Pisi Pink

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Sara Pots

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Sara Pots

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Ballerina

  Llorens articulated doll 26 cm - Miss Minis - Miss Ballerina

  За возраст од 3 години и понатаму │ Со подвижни раце, нозе и глава
  ден 2.950,00
  Picture of Llorens doll 40 cm - The Pretty Dolls - Anna
  Picture of Baby Mimi Smiles with Dou Bunny 42 cm

  Baby Mimi Smiles with Dou Bunny 42 cm

  За возраст од 3 години и понатаму │ Мими е новороденче кое се смее ако и го стиснете на стомачето ● Симпатична облека во розови тонови и многу детали
  ден 5.890,00
  Picture of Baby Mimi with Gray Shawl and Heart Cushion

  Baby Mimi with Gray Shawl and Heart Cushion

  За возраст од 3 години и понатаму │ Кукла со ексклузивен дизајн и реалистчни детали ● Со флексибилни зглобови ● Мими е новороденче што плаче и вика мама и тато ако и го стиснете на стомачето ● Спакувана во ексклузивна кутија за подарок
  ден 6.230,00
  Picture of Baby Heidi Llorona with blanket and moving eyes

  Baby Heidi Llorona with blanket and moving eyes

  За возраст од 3 години и понатаму │ Кукла со ексклузивен дизајн и реалистчни детали ● Со флексибилни зглобови ● Хајди е новороденче што плаче и вика мама и тато ако и го стиснете на стомачето и нејзините очи се отвораат и затвораат ● Спакувана во ексклузивна кутија за подарок
  ден 5.580,00
  Picture of Llorens doll, Greta, with pink tutu skirt, 40 cm

  Llorens doll, Greta, with pink tutu skirt, 40 cm

  Рачно изработена кукла со ексклузивен дизајн, шармантен изглед и бајковит стил на облека.
  ден 4.580,00
  Picture of Llorens doll, Lola, with cream dress, with sounds, 38 cm
  Picture of Coffee machine

  Coffee machine

  ден 1.890,00
  Picture of METAL TEA SET DINNERWARE

  METAL TEA SET DINNERWARE

  3 - 8 years old
  ден 1.750,00
  Picture of MUSICAL SET CONFETTI

  MUSICAL SET CONFETTI

  Повторно во продажба од 10.02.2021 г.
  ден 2.170,00
  Picture of GREEN MARKET FRUITS & VEGETABLE MAXI SET
  Picture of BRICO'KIDS DIY BARREL 100 PIECES (WOOD)
  Picture of BRICO'KIDS DIY BARREL 50 PIECES (WOOD)
  Picture of BREAKFAST SET

  BREAKFAST SET

  ден 1.990,00
  Picture of CREPES & CO WAFLE HOUSE (WOOD)

  CREPES & CO WAFLE HOUSE (WOOD)

  Повторно на залиха од 12.02.2021 г.
  ден 7.890,00
  Picture of GREEN MARKET CHUNKY FRUITS AND VEGETABLES SET
  Picture of 12 FRUITS CRATE (WOOD)

  12 FRUITS CRATE (WOOD)

  ден 990,00
  Picture of Llorens doll 40 cm - Lucía

  Llorens doll 40 cm - Lucía

  ден 4.630,00
  Picture of 12 VEGETABLES CRATE (WOOD)
  Picture of Llorens doll, Lucia, with pink hooded vest, 40 cm

  Llorens doll, Lucia, with pink hooded vest, 40 cm

  За возраст од 3 години и понатаму │ Кукла со ексклузивен дизајн и реалистчни детали
  ден 4.790,00
  Picture of Furniture for flexible puppets, kitchen
  Picture of FABRIC BASKET WITH 8 FRUITS
  Picture of Кукла ЛУ 28 cm - Llorens
  Picture of Delicacies with velcro

  Delicacies with velcro

  ден 1.240,00
  Picture of DOLL FAMILY MANSION

  DOLL FAMILY MANSION

  Безвремена играчка што ќеја поттикне детската фантазија.
  ден 12.400,00
  Picture of Furniture for flexible puppets, bedroom
  Picture of Goki - Mixer

  Goki - Mixer

  ден 1.690,00
  Picture of Goki - Toaster

  Goki - Toaster

  ден 1.690,00
  Picture of Furniture for flexible puppets, kitchen
  Picture of Vegetables with velcro

  Vegetables with velcro

  ден 1.250,00
  Picture of Furniture for flexible puppets, bathroom
  Picture of BRICO'KIDS MAGNETIC DIY TROLLEY (WOOD)
  Picture of Toy shop miniatures, ice cream
  Picture of Furniture for flexible puppets, kitchen
  Picture of WOODEN IRONING BOARD

  WOODEN IRONING BOARD

  ден 3.390,00
  Picture of HEALTHY FRUIT PLAYSET

  HEALTHY FRUIT PLAYSET

  ден 1.430,00
  Picture of NURSERY BABY-CHANGING BAG

  NURSERY BABY-CHANGING BAG

  ден 1.650,00
  Picture of HEALTHY SALAD PLAYSET

  HEALTHY SALAD PLAYSET

  ден 1.430,00
  Picture of DELICIOUS BREAKFAST PLAYSET

  DELICIOUS BREAKFAST PLAYSET

  ден 1.490,00
  Picture of Metal scale

  Metal scale

  ден 3.590,00
  Picture of DOUBLE FLAVORED BIRTHDAY CAKE
  Picture of ROCK-A-BYE CRADLE

  ROCK-A-BYE CRADLE

  ден 3.250,00
  Picture of PERFECT PIZZA PLAYSET

  PERFECT PIZZA PLAYSET

  ден 1.430,00
  Picture of CITY FIRE STATION

  CITY FIRE STATION

  ден 6.291,00
  Picture of WOODEN FEATHER KITCHEN SET

  WOODEN FEATHER KITCHEN SET

  ден 5.590,00
  Picture of BIG WOODEN MOSAIC KITCHEN

  BIG WOODEN MOSAIC KITCHEN

  ден 7.890,00
  Picture of Little doctor bag Alice

  Little doctor bag Alice

  Развој на фантазијата и на чувството за емпатија ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста и љубопитноста
  ден 2.790,00
  Picture of PURE BANJO

  PURE BANJO

  ден 1.490,00
  Picture of Louise baby

  Louise baby

  За возраст од 12 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.990,00
  Picture of On the Road Apron & hat Set

  On the Road Apron & hat Set

  ден 1.090,00
  Picture of GUITAR CONFETTI (WOOD)

  GUITAR CONFETTI (WOOD)

  ден 2.390,00
  Picture of LITTLE PASTRY SET

  LITTLE PASTRY SET

  ден 1.790,00
  Picture of Crèpe with fruit and chocolate sauce
  Picture of Pasta with plate and cutlery
  Picture of Wrap with salad

  Wrap with salad

  ден 650,00
  Picture of ANAÏS Handbag

  ANAÏS Handbag

  За возраст од 18 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.790,00
  Picture of ADVENTURE VAN

  ADVENTURE VAN

  За возраст од 3 години и понатму │Комплетно камперско комбе со кукли, додатоци и активности ● Одлично за поттикнување на заедничка игра и за развој на комуникациските вештини
  ден 2.690,00
  Picture of FURRY FRIEND VET SET

  FURRY FRIEND VET SET

  За возраст од 3 години и понатму │Комплетно камперско комбе со кукли, додатоци и активности ● Одлично за поттикнување на заедничка игра и за развој на комуникациските вештини
  ден 2.690,00