Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  6г+

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Explore the Forest

  Explore the Forest

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Explore the Safari

  Explore the Safari

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Explore the Sea Life

  Explore the Sea Life

  Stimulate scientific thought from a very early age!
  ден 990,00
  Слика на Магнетна сложувалка - Карта на светот
  Слика на Гитара

  Гитара

  ден 4.390,00
  Слика на Игра од дрво СОЛИТЕР
  Слика на Сложувалка АВАНТУРА ВО ЗЕМЈАТА НА ИНКИТЕ - Janod
  Слика на Peter Pan

  Peter Pan

  A new edition of a great classic filled with refined and elegant illustrations.
  ден 1.090,00 ден 760,00
  Слика на Едукативна сложувалка - Загрозени животни

  Едукативна сложувалка - Загрозени животни

  Сложувалка од 200 парчиња + 50 3Д фигури
  ден 1.950,00
  Слика на Едукативна сложувалка - Сончевиот Систем

  Едукативна сложувалка - Сончевиот Систем

  Сложувалка од 100 парчиња
  ден 1.290,00
  Слика на Вселенска лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Вселенска лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Направете модели на соѕвездија што сјаат во темнината, изградете телескоп и лансирајте сопствена ракета.!
  ден 1.200,00
  Слика на Лабораторија за виножито (Комплет со експерименти) - Galt
  Слика на Лабораторија за човековото тело (Комплет со експерименти) - Galt
  Слика на Магнетна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Магнетна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Изведете чудесни магнетни трикови, тестирајте ја моќта на магнетните сили и придвижете тркачки автомобил како со магија!
  ден 1.200,00
  Слика на Научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt
  Слика на Џиновска научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Џиновска научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

  Истражете го неверојатниот свет на науката и откријте фасцинантни факти со оваа џиновска научна лабораторија.
  ден 2.570,00
  Слика на Пред и потоа

  Пред и потоа

  ден 590,00
  Слика на Комплет за правење конструкции од дрво (100 парчиња) - Janod
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about Long Ago (Age 5+)

  Lift-the-flap Questions and Answers about Long Ago (Age 5+)

  Who built the Great Wall of China? Why did Egyptians make mummies? When did pirates roam the seas?
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers About Recycling and Rubbish (Age 5+)
  Слика на Lift-the-Flap First Questions and Answers What are Feelings?

  Lift-the-Flap First Questions and Answers What are Feelings?

  This thoughtful book explores happiness, sadness, anger, fear and worry in a friendly and approachable way for little children.
  ден 790,00
  Слика на Комплет за мали градинари - ВЕСЕЛА ГРАДИНА - Janod
  Слика на Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Лед светло ● 2 слајдови со подготвени 8 примероци ● 400 x зголемување.
  ден 1.890,00
  Слика на Докторски комплет во куферче - Goki

  Докторски комплет во куферче - Goki

  Достапно од: 4 јуни 2021 г.
  ден 1.890,00
  Слика на Торбичка со алати за мали градинари - Goki
  Слика на Јаже за скокање - Goki
  Слика на Јаже за скокање ВИНОЖИТО - Goki 63887
  Слика на Забавно перниче - Опа (бело) - Goki
  Слика на Забавно перниче - Опа (зелено) - Goki
  Слика на Забавно перниче - Опа (портокалово) - Goki
  Слика на Голема железничка станица - Hape
  Слика на Воз со локомотива на батерии - Hape
  Слика на Комплет шини од дрво 24 парчиња - Hape
  Слика на Кујна од дрво - ПЕРДУВ - Janod
  Слика на Голема дрвена работилница со додатоци - Hape

  Голема дрвена работилница со додатоци - Hape

  Ја поттикнува имагинацијата и ја подобрува вештината на рацете.
  ден 5.790,00
  Слика на Кујна од дрво - МОЗАИК - Janod
  Слика на 60 Дрвени блокови со сложувалка - ГРАД - Janod

  60 Дрвени блокови со сложувалка - ГРАД - Janod

  60 дрвени елементи за правење град ● Сложувалка од 20 парчиња
  ден 2.590,00
  Слика на Учам да пишувам - Janod
  Слика на Пиратски брод

  Пиратски брод

  ден 4.950,00
  Слика на Сплав

  Сплав

  ден 750,00
  Слика на Ковчег со богатство
  Слика на Ајкула мутант пират
  Слика на Октопод мутант пират
  Слика на Топ

  Топ

  ден 450,00
  Слика на Капетан пират
  Слика на Мојата прва фарма - Papo
  Слика на Горила мутант
  Слика на Змеј мутант

  Змеј мутант

  ден 1.090,00
  Слика на Воз со шини, кран и премин - Hape
  Слика на Комплет за чистење - Janod
  Слика на Конструктор патека за топчиња The Ultimate Quadrilla (Hape E6008)
  Слика на Катна гаража - Hape

  Катна гаража - Hape

  Четири нивоа на паркирање, две колички од дрво, хеликоптер од дрво, бензинска пумпа и лифт
  ден 4.360,00
  Слика на Модуларна табуретка ЛИСИЦАТА АЛИС - Lilliputiens
  Слика на Модуларна табуретка ТУКАНОТ ПАБЛО - Lilliputiens
  Слика на Ногарки за одење - Goki
  Слика на Сет за правење слатки - Janod
  Слика на Палачинка со чоколаден прелив и овошје - Goki
  Слика на Тестенини со чинија и прибор - Goki
  Слика на Тортиља со салата - Goki
  Слика на Jo-Jo ЖИВОТНИ

  Jo-Jo ЖИВОТНИ

  ЗАБЕЛЕШКА: Цената се однесува на едно парче.
  ден 140,00
  Слика на Jo-Jo ЖОЛТО - Goki

  Jo-Jo ЖОЛТО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на Jo-Jo ЗЕЛЕНО - Goki

  Jo-Jo ЗЕЛЕНО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на Jo-Jo СИНО - Goki

  Jo-Jo СИНО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на Jo-Jo ЦРВЕНО - Goki

  Jo-Jo ЦРВЕНО - Goki

  Играњето со ЈО-ЈО ги подобрува вештината на рацете и концентрацијата кај децата.
  ден 180,00
  Слика на First Words with Peppa Level 3 Box Set

  First Words with Peppa Level 3 Box Set

  First Words with Peppa is a levelled reading series of Peppa Pig Storybooks and Sticker Activity Books, suitable for children who are learning to read, or are learning English as a foreign language.
  ден 970,00
  Слика на First Words with Peppa Level 4 Box Set

  First Words with Peppa Level 4 Box Set

  First Words with Peppa is a levelled reading series of Peppa Pig Storybooks and Sticker Activity Books, suitable for children who are learning to read, or are learning English as a foreign language.
  ден 970,00
  Слика на First Words with Peppa Level 5 Box Set

  First Words with Peppa Level 5 Box Set

  First Words with Peppa is a levelled reading series of Peppa Pig Storybooks and Sticker Activity Books, suitable for children who are learning to read, or are learning English as a foreign language.
  ден 970,00
  Слика на Сложувалка МОРСКИ СВЕТ - Crocodile Creek

  Сложувалка МОРСКИ СВЕТ - Crocodile Creek

  За возраст од 6 години и понатаму │Сложувалка од 72 парчиња (36 x 49 cm)
  ден 990,00
  Слика на See Inside The Universe

  See Inside The Universe

  ден 890,00
  Слика на Дрвен градежен камион за составување - Janod
  Слика на Дрвен противпожарен камион за составување - Janod
  Слика на Тротинет со додатоци - ВИНОЖИТО - Buki France

  Тротинет со додатоци - ВИНОЖИТО - Buki France

  За возраст од 6 до 9 години │ Со безбедносен пакет ● Склоплив и лесен за транспорт ● За тежина до 50 кг
  ден 7.590,00 ден 5.313,00
  Слика на Дрвен комплет за ручек - Janod
  Слика на Комплет за истражување во природа - Buki France

  Комплет за истражување во природа - Buki France

  За возраст од 6 години и понатаму │Двоглед 5x32 mm ● Компас ● Бројач на чекори ● Светло за на глава ● Торбичка
  ден 1.900,00
  Слика на Дрвена патека со топчиња Tricks n Twists (129 делови) - Hape

  Дрвена патека со топчиња Tricks n Twists (129 делови) - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Комплет од 129 елементи за конструирање различни патеки за топчиња ● Го поттикнува развојот на фантазијата, логичкото размислување и на фините моторички вештини ● Исто така, поттикнува заедничкото играње и лесно се комбинира со други играчки.
  ден 3.589,00
  Слика на Дрвена патека со топчиња и домино (50 делови) - Hape
  Слика на Дрвена тркачка патека со топчиња и домино (81 елемент) - Hape
  Слика на Рачен лак - Buki France

  Рачен лак - Buki France

  За возраст над 6 Години │ Механизмот е дизајниран од компанија специјализирана за стрелаштво ● Натпреварувајте се во стрелаштво на целосно безбеден начин, со лепливи стрели и лесно пренослива мета ● Се препорачува за играње надвор
  ден 1.900,00
  Слика на Комплет за искачување на дрво - Buki France

  Комплет за искачување на дрво - Buki France

  Оригинална и забавна и спортска активност за деца на возраст над 6 години │ Комплетот содржи 6 ремени, 12 држачи и платнена торбичка за складирање и носење ● Идеален за авантура на целосно безбеден начин ● За тежина до 100 кг ● Дизајнирано за надворешна употреба
  ден 3.290,00
  Слика на Катна гаража - Goki
  Слика на Едрилица Eagle Jet - Goki
  Слика на ТРОПИК - Летало МАЈМУН - Janod
  Слика на ТРОПИК - Летало ТУКАН - Janod
  Слика на Комплет прибор за заболекари - Janod
  Слика на Комплет прибор за фризери - Janod
  Слика на Аспиратор за инсекти - Buki France
  Слика на Мрежа за ловење пеперутки - Hape
  Слика на Мојот магнетен неделен планер - Janod

  Мојот магнетен неделен планер - Janod

  За возраст од 3 до 8 години │ Помага во развојот на чувството за време, свесноста за одговорностите и организациските вештини ● Ги потикнува креативноста и имагинацијата ● Комплетот содржи голема дрвена магнетна табла и 91 магнет ● Илустрирана е со меки пастелни бои што совршено би се влопиле во секоја детска соба
  ден 1.890,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со панделки со цветни мотиви
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 16 парчиња накит за среќа
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 4 парчиња накит со порака
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 6 парчиња накит со монистра од хартија
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со монистри во боја на виножито
  Слика на Креативен сет за изработка на флуоресцентни песочни пеперутки
  Слика на Катна гаража со спирални патеки за спуштање - Hape

  Катна гаража со спирални патеки за спуштање - Hape

  За возраст од 3 години и понатаму │ Луксузна катна гаража со разновидни креативни функции за возбудлива тркачка акција и за многу часови игра ● Ги поттикнува љубопитноста и фантазијата и инспирира креативна игра ● Содржи 2 автомобили, лифт и променливи акробатски рампи
  ден 5.890,00
  Слика на Collins Children’s World Wall Map: An illustrated poster for your wall

  Collins Children’s World Wall Map: An illustrated poster for your wall

  Beautifully illustrated wall map for inquisitive kids
  ден 490,00
  Слика на Collins World Wall Laminated Map

  Collins World Wall Laminated Map

  Explore the world with a Collins wall map
  ден 1.100,00
  Слика на Collins World Wall Paper Map

  Collins World Wall Paper Map

  Explore the world with a Collins wall map
  ден 890,00
  Слика на Human Body (Collins Children’s Poster)

  Human Body (Collins Children’s Poster)

  Illustrated human body poster designed to take children on a journey of discovery into beginner’s biology.
  ден 490,00
  Слика на Solar System (Collins Children’s Poster)

  Solar System (Collins Children’s Poster)

  This highly illustrated solar system poster is designed to take children on a journey of discovery into space.
  ден 490,00
  Филтри Close
  Min: ден 140,00 Max: ден 21.900,00
  ден140 ден21900