Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  9г+

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Knowledge Encyclopedia

  Knowledge Encyclopedia

  An incredible, educational journey through space and time on planet Earth and beyond. The perfect children's encyclopedia for a young explorer.
  ден 2.000,00
  Слика на Knowledge Encyclopedia History!

  Knowledge Encyclopedia History!

  Join us on a fascinating journey through the ages! Explore historical events through engaging explanations, incredible illustrations and stunning computer-generated images.
  ден 1.590,00
  Слика на Knowledge Encyclopedia Dinosaur!

  Knowledge Encyclopedia Dinosaur!

  Journey back in time when fearsome dinosaurs roamed the land, menacing pterosaurs patrolled the skies, and the seas were filled with awesome reptiles.
  ден 1.590,00
  Слика на Knowledge Encyclopedia Human Body!

  Knowledge Encyclopedia Human Body!

  Do you ever wonder what is happening inside you right now? Now you can with this amazing home reference for the whole family.
  ден 1.590,00
  Слика на Knowledge Encyclopedia Animal!

  Knowledge Encyclopedia Animal!

  Take a walk on the wild side with this amazing animal encyclopedia for children.
  ден 1.590,00
  Слика на Knowledge Encyclopedia Science!

  Knowledge Encyclopedia Science!

  See science as you've never seen it before.
  ден 1.590,00
  Слика на Комплет за правење конструкции од дрво (100 парчиња) - Janod
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers about Growing Up (Age 7+)

  Lift-the-flap Questions and Answers about Growing Up (Age 7+)

  What’s the point of belly buttons? When will my voice go deep? Why do I have to go to bed?
  ден 790,00
  Слика на Lift-the-flap Questions and Answers About Recycling and Rubbish (Age 5+)
  Слика на Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

  Лед светло ● 2 слајдови со подготвени 8 примероци ● 400 x зголемување.
  ден 1.890,00
  Слика на Професионално студио - Машина за шиење - Buki France
  Слика на Професионално студио - Машина за шиење (Експерт) - Buki France

  Професионално студио - Машина за шиење (Експерт) - Buki France

  За возраст од 10 години и понатаму │ Со вклучени различни материјали ● 12 различни шевови ● штитник за иглата ● голема работна површина ● инструкции за 6 проекти ● лед осветлување ● 2 брзини и можност за работа со педала ● многу додатоци
  ден 8.600,00
  Слика на Микроскоп со 50 експерименти - Buki France
  Слика на Микроскоп со 30 експерименти - Buki France
  Слика на Дигитален микроскоп со 40 експерименти - Buki France
  Слика на Пиратски брод

  Пиратски брод

  ден 4.950,00
  Слика на Сплав

  Сплав

  ден 750,00
  Слика на Ковчег со богатство
  Слика на Ајкула мутант пират
  Слика на Октопод мутант пират
  Слика на Топ

  Топ

  ден 450,00
  Слика на Капетан пират
  Слика на Конструктор патека за топчиња The Ultimate Quadrilla (Hape E6008)
  Слика на Bad Dad - David Walliams

  Bad Dad - David Walliams

  А fast and furious adventure for boys and girls aged 7–12. Beautifully illustrated by artistic genius Tony Ross.
  ден 590,00
  Слика на The Ice Monster - David Walliams

  The Ice Monster - David Walliams

  From No. 1 bestselling children’s author David Walliams comes his biggest and most epic adventure! Illustrated by the artistic genius Tony Ross. This is the story of a ten-year-old orphan and a 10,000-year-old mammoth…
  ден 640,00
  Слика на The Midnight Gang - David Walliams

  The Midnight Gang - David Walliams

  Welcome to the Midnight Gang! Midnight is the time when all children are fast asleep, except of course for… the Midnight Gang. That is when their adventures are just beginning…
  ден 590,00
  Слика на ВОКИ ТОКИ - Buki France

  ВОКИ ТОКИ - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │Домет 3 km ● 8 канали ● Осветлен екран ● Режим на повикување со 10 тонови
  ден 2.690,00
  Слика на Човековото тело - Buki France

  Човековото тело - Buki France

  Модел на човечкото тело, со меки органи за расчленување и фосфоресцентни коски.
  ден 1.890,00
  Слика на Сложувалка МОРСКИ СВЕТ - Crocodile Creek

  Сложувалка МОРСКИ СВЕТ - Crocodile Creek

  За возраст од 6 години и понатаму │Сложувалка од 72 парчиња (36 x 49 cm)
  ден 990,00
  Слика на Хидраулична рака - Buki France
  Слика на Роботот Тибо - Buki France
  Слика на ВОКИ ТОКИ (Со батерија што се полни) - Buki France

  ВОКИ ТОКИ (Со батерија што се полни) - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │Домет 4 km ● Батерии што се полнат ● 8 канали ● Осветлен дисплеј ● Режим на повикување со 10 тонови
  ден 3.690,00
  Слика на Сложувалка РАКУНИ БАНДИТИ (500 парчиња) - Janod
  Слика на Сложувалка СИНА НОЌНА ГЛЕТКА (500 парчиња) - Janod
  Слика на ТРОПИК - Летало МАЈМУН - Janod
  Слика на ТРОПИК - Летало ТУКАН - Janod
  Слика на Комплет за ископување БРАКИОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување СТЕГОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување ТИРАНОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување ТИРАНОСАУРУС и ВЕЛОЦИРЕПТОР - Buki France
  Слика на Комплет за ископување ТРИЦЕРАТОПС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување череп од ТИРАНОСАУРУС - Buki France
  Слика на Комплет за ископување череп од ТРИЦЕРАТОПС - Buki France
  Слика на Студио за моден дизајн - Buki France

  Студио за моден дизајн - Buki France

  За возраст од 7 години и понатаму │ Го поттикнува развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.690,00
  Слика на Студио за моден дизајн Deluxe - Buki France

  Студио за моден дизајн Deluxe - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │ Дизајнерско студио за да креирате сопствена книга за женска и машка мода! Го поттикнува развојот на креативноста, љубопитноста и фантазијата
  ден 2.850,00
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - Кутија со волшебен накит од шишенца
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со панделки со цветни мотиви
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 16 парчиња накит за среќа
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 7 бразилски бразлетни
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 6 парчиња накит со монистра од хартија
  Слика на Креативен сет за изработка на накит - 3 парчиња накит со монистри во боја на виножито
  Слика на Креативен сет со „SCRATCH ART“ активности
  Слика на Креативен сет за изработка на флуоресцентни песочни пеперутки
  Слика на Професионално студио за КОСА - Buki France

  Професионално студио за КОСА - Buki France

  За возраст од 7 години и понатаму │ Глава за стилизирање со исклучително реалистичен изглед ● Содржи 15 додатоци што децата можат да ги искористат и за својата коса ● Илустрирана брошура со упатства за правење на 30 фризури ● Ги поттикнува љубопитноста и фантазијата и инспирира креативна игра
  ден 3.480,00
  Слика на Collins World Wall Laminated Map

  Collins World Wall Laminated Map

  Explore the world with a Collins wall map
  ден 1.100,00
  Слика на Collins World Wall Paper Map

  Collins World Wall Paper Map

  Explore the world with a Collins wall map
  ден 890,00
  Слика на Human Body (Collins Children’s Poster)

  Human Body (Collins Children’s Poster)

  Illustrated human body poster designed to take children on a journey of discovery into beginner’s biology.
  ден 490,00
  Слика на Solar System (Collins Children’s Poster)

  Solar System (Collins Children’s Poster)

  This highly illustrated solar system poster is designed to take children on a journey of discovery into space.
  ден 490,00
  Слика на Usborne Book and Jigsaw The Solar System

  Usborne Book and Jigsaw The Solar System

  Discover the wonders of our Solar System with this fold-out book and 200-piece jigsaw.
  ден 990,00
  Слика на Usborne Book and Jigsaw Human Body

  Usborne Book and Jigsaw Human Body

  This delightful pack contains a colourful, labelled 100-piece jigsaw of the human body for children to assemble.
  ден 990,00
  Слика на Геометриска лабораторија од 778 елементи - Geomag Education (237)
  Слика на Лав мутант

  Лав мутант

  ден 840,00
  Слика на Тигар мутант

  Тигар мутант

  ден 860,00
  Слика на Носорог мутант
  Слика на Врколак

  Врколак

  ден 620,00
  Слика на Минотаур

  Минотаур

  ден 450,00
  Слика на Крокодил мутант
  Слика на Птеранодон

  Птеранодон

  ден 530,00
  Слика на Син овираптор
  Слика на Анкилосаурус

  Анкилосаурус

  ден 780,00
  Слика на Пештерска мечка
  Слика на Магнетна сложувалка КАРТА НА СВЕТОТ (Со додатоци) – Buki France
  Слика на Сложувалка инспирирана од КЛИМТ - Janod- 100 парчиња
  Слика на Сложувалка инспирирана од Леонардо Да Винчи - Janod- 100 парчиња
  Слика на Сложувалка инспирирана од МУХА - Janod- 100 парчиња
  Слика на Роботот МАРКО - Buki France
  Слика на Телескоп за набљудување на месечината - Buki France
  Слика на Комплет за истражување на инсекти -Buki France

  Комплет за истражување на инсекти -Buki France

  Вашите прошетки во природа ќе бидат уште позабавни и посодржајни, со овој фантастичен комплет за набљудување на бубачки.
  ден 1.900,00
  Слика на Креативен комплет за правење 14 парчиња накит со ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ - Janod
  Слика на Голем скелет 85 cm - Buki France

  Голем скелет 85 cm - Buki France

  За возраст од 8 години и понатаму │ Убав и забавен едукативен комплет ● Содржи модел на скелет со висина 85 cm и многу активности
  ден 3.850,00
  Слика на Скелет 45 cm - Buki France

  Скелет 45 cm - Buki France

  На залиха од 10 јуни 2023 г.
  ден 2.350,00
  Слика на Магнетно пикадо -тема РОБОТИ - JANOD
  Слика на Магнетно пикадо -тема ЗМЕЈОВИ - JANOD
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер Monster High - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер Monster High - Educa

  За возраст од 5 до 10 години │Овој комплет е совршен подарок за секое мало девојче. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни ● Со светлечка подлога ● Брошура со модели и инструкции ● 4 картонски фигури со Monster High ● Лепенки за декорација ● Внатрешноста на пакувањето се трансформира во модна писта
  ден 2.190,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер БАЈКОВИТ СВЕТ - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер БАЈКОВИТ СВЕТ - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер БАРБИ - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер БАРБИ - Educa

  За возраст од 5 до 10 години │Овој комплет е совршен подарок за секое мало девојче. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни ● Со светлечка подлога ● Брошура со модели и инструкции ● 4 картонски фигури со Барби ● Лепенки за декорација ● Внатрешноста на пакувањето се трансформира во модна писта
  ден 2.190,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ГЛАМУРОЗЕН ШИК - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ГЛАМУРОЗЕН ШИК - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ПОП ЅВЕЗДА - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ПОП ЅВЕЗДА - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Креативен комплет - Моден дизајнер ТЕМНА АКАДЕМИЈА - Educa

  Креативен комплет - Моден дизајнер ТЕМНА АКАДЕМИЈА - Educa

  За возраст од 6 години и понатаму │Овој комплет е совршен подарок за сите мали девојчиња. Со негова помош ќе можат да ги ослободат имагинацијата и креативноста и да создадат одлични дизајни
  ден 1.950,00
  Слика на Летало КРОКОДИЛ - Janod

  Летало КРОКОДИЛ - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација на крокодил, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Летало ЛАВ - Janod

  Летало ЛАВ - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Летало МЕЧКА - Janod

  Летало МЕЧКА - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација на мечка, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Летало СЛОН - Janod

  Летало СЛОН - Janod

  За возраст од 5 години и понатаму │ Забавен змеј со весела илустрација на слонче, за многу забава во природа
  ден 490,00
  Слика на Едукативен комплет PIKS (128 елементи) - OPPI

  Едукативен комплет PIKS (128 елементи) - OPPI

  За возраст од 3 години и понатаму │ Покрај откривањето на задоволството од играта, децата ќе можат и да ги вежбаат моторичките вештини и координацијата додека работат на својата автономија ● Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата ● Проникливоста, љубопитноста, планирањето и решавњето проблеми ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн. ● Се прилагодува на сите возрасти!
  ден 9.750,00
  Слика на Едукативен комплет PIKS (24 елементи) - OPPI

  Едукативен комплет PIKS (24 елементи) - OPPI

  За возраст од 3 години и понатаму │ Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, планирањето и решавњето проблеми ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн. ● Се прилагодува на сите возрасти!
  ден 1.990,00
  Слика на Едукативен комплет PIKS (44 елементи + картички со идеи) - OPPI

  Едукативен комплет PIKS (44 елементи + картички со идеи) - OPPI

  За возраст од 3 години и понатаму │ Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, планирањето и решавањето проблеми ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн. ● Се прилагодува на сите возрасти!
  ден 3.390,00
  Слика на Едукативен комплет PIKS (64 елементи) - OPPI

  Едукативен комплет PIKS (64 елементи) - OPPI

  За возраст од 3 години и понатаму │ Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, планирањето и решавњето проблеми ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн. ● Се прилагодува на сите возрасти!
  ден 4.950,00
  Слика на Едукативен комплет STIX (108 елементи) - OPPI

  Едукативен комплет STIX (108 елементи) - OPPI

  За возраст од 3 години и понатаму │ Иновативна и мултифункционална играчка што ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, планирањето и решавњето проблеми ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн. ● Се прилагодува на сите возрасти!
  ден 4.750,00
  Слика на Едукативен комплет STIX (60 елементи) - OPPI

  Едукативен комплет STIX (60 елементи) - OPPI

  За возраст од 3 години и понатаму │ Ги ослободува фантазијата и креативноста ● Помага во развојот вниманието и концентрацијата, моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста, планирањето и решавњето проблеми ● Дизајнирана е во соработка со специјалисти за образование, детски психијатри, професионални терапевти итн. ● Се прилагодува на сите возрасти!
  ден 2.790,00
  Филтри Close
  Min: ден 390,00 Max: ден 21.900,00
  ден390 ден21900